Prawdopodobnie 6 obecnych lub byłych reprezentantów Polski zagra w Final Four LOTTO Superligi w Grodzisku Mazowieckim. W sobotę, 14 czerwca odbędą się mecze półfinałowe, zaś wielki finał w niedzielę, 15 czerwca. Kto z Biało-Czerwonych okaże się największym bohaterem zawodów?
W Dartomie Bogorii czekamy na występy Miłosza Redzimskiego i Marka Badowskiego, w Dekorglassie – Jakuba Dyjasa i Samuela Kulczyckiego, w Balcie AZS AWFiS Gdańsk – Szymona Malickiego, w Villi Verde Olesno – Wanga Zeng Yi.
Kto z Polaków punktował w finałach w poprzednich latach? Podsumowaniem obejmujemy okres od 2019 roku, a więc ostatnich 5 finałów. W 2020 roku rozgrywki przerwano przedwcześnie z powodu koronawirusa i nie było play-off.
Finały LOTTO Superligi:
2023/24 Dartom Bogoria – Dekorglass 3:2
Przy stanie 1:2, Marek Badowski pokonał Jonathana Grotha 3:1 i doprowadził do gry deblowej. W ostatnim pojedynku Miłosz Redzimski i Jin Takuya wygrali z Jakubem Dyjasem i Kaiia Konishiego 3:1
2022/23 Dartom Bogoria – Dekorglass 3:0
W pierwszej grze Miłosz Redzimski zwyciężył Jonathana Grotha 3:2, mimo że przegrywał, a poza tym walcząc o piłkę upadł na podłogę i uszkodził ramię; konieczna była przerwa medyczna.
2021/22 Dartom Bogoria – Lotto Polski Cukier Gwiazda 3:1
W decydującym meczu Marek Badowski wygrał z Viacheslavem Burovem 2:0 i tym samym złoto powędrowało do Grodziska Mazowieckiego. To był pierwszy tytuł Dartomu Bogorii od 2019 roku
2020/21 Dekorglass – Dartom Bogoria 3:1
Bohaterem finału był Jakub Dyjas, który pokonał dwóch przeciwników: w pierwszym spotkaniu Pavla Sirucka 3:1 i w ostatnim Panagiotisa Gionisa 2:1
2018/19 Dartom Bogoria – Dekorglass 3:1
Na 2:0 prowadzenie podwyższył Marek Badowski po zwycięstwie nad Wang Yangiem 3:0.