You are currently viewing UKS Villa Verde Olesno bliżej historycznego awansu

UKS Villa Verde Olesno bliżej historycznego awansu

Tenisiści stołowi UKS Villa Verde Olesno są blisko historycznego awansu do LOTTO Superligi. W dpierwszym meczu barażowym u siebie wygrali z KS Darz Bór Karnieszewice 7:3. Wynik tego nie wskazuje, ale rywalizacja była bardzo wyrównana. Rewanż 5 czerwca w Karnieszewicach.

Punkty zdobyli: dla UKS Villa Verde – Radek Mrkvicka 2, Daniel Lis 1, Piotr Cyrnek 1, Artur Białek 1 oraz deble Radek Mrkvicka/Piotr Cyrnek i Daniel Lis/Artur Białek; dla KS Darz Bór – Bartosz Szarmach 1, Marcin Marchlewski 1, Marcin Woskowicz 1.

Na pierwszym stole gospodarze triumfowali 4:1, zaś na drugim 3:2. W pewnym momencie zespół z Olesna prowadził 4:3, ale końcówka należała do niego. Wygrał 4 ostatnie gry singlowe, w tym 3 po 3:0. Ale wcześniej było sporo bardzo zaciętych spotkań.

Mój brat Karol miał piłkę meczową z Radkiem Mrkvicką, goniąc piątego seta od 4:10. Także mogło być nawet 4:0 dla nas w meczu przed deblami – mówił Bartosz Szarmach.

W piątek m.in. Radek Mrkvicka pokonał Karola Szarmacha 3:2 i 14-12 w 5 secie. Na drugim stole aż 4 pojedynki kończyły się 3:2 lub 2:3, m.in. Piotr Cyrnek przegrał z Marcinem Marchlewskim i Artur Białek z Marcinem Woskowiczem, zaś Piotr Cyrnek wygrał z Marcinem Woskowiczem.

Olesno znajduje się w województwie małopolskim (w powiecie dąbrowskim; Dąbrowa Tarnowska), zaś Karnieszewice w województwie zachodniopomorskim (w powiecie koszalińskim, w gminie Sianów). W 13-letniej historii LOTTO Superligi nie było klubów z tych województw.

W drugiej parze o występy w najwyższej lidze tenisistów stołowych w naszym kraju rywalizować będą ZKS Palmiarnia Zielona Góra i KTS Gliwice. Spotkania odbędą się 4 czerwca w Gliwicach i 10 czerwca w Zielonej Górze.