You are currently viewing China Smash: Truls Moregard bez medalu, minimalnie lepszy Xiang Peng

China Smash: Truls Moregard bez medalu, minimalnie lepszy Xiang Peng

Występujący w LOTTO Superlidze Truls Moregard nieznacznie przegrał z reprezentantem gospodarzy Xiang Pengiem 3:4 w ćwierćfinale turnieju China Smash w Pekinie. W 4 secie Szwed zwyciężył 20:18, chociaż wcześniej obronił aż 9 piłek setowych.

22-letni Wicemistrz Olimpijski z Paryża, Truls Moregard z Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz (w superlidze debiutował w Dekorglassie Działdowo) poniósł porażkę z 21-letnim Xiang Pengiem 3:4 (6:11, 9:11, 11:4, 20:18, 9:11, 11:5, 5:11).

W pierwszym secie ostatnie prowadzenie Szweda to 5:4, a jeszcze bliżej wygranej był w drugim, gdyż miał w końcówce 3 punkty przewagi – 8:5

Trzeciego seta zawodnik bydgoskiego klubu zaczął od wynik 6:0 i triumfował 11:4.

Z dużej opresji Szwed Truls Moregard wyszedł w czwartym secie. Przegrywał 7:10, potem prowadził 11:10, a od tego momentu cały czas bliżej triumfu był Xiang Peng. Zawodnik ze Szwecji przegrywał 11:12, 12:13, 13:14, 14:15, 15:16. Potem wyszedł na prowadzenie 17:16, by następnie było 18:17 dla Chińczyka. Trzy ostatnie akcje dla Trulsa Moregarda i w efekcie 20:18.

Cały mecz trwał prawie godzinę. Piątego seta reprezentant Szwecji przegrał 9:11, mimo że prowadził 9:6. W szóstym zwyciężył 11:5, zaś decydującego zaczął od 0:4 i skończyło się 5:11.

Pary półfinałowe: Xiang Peng – Lin Shidong i Ma Long – Liang Jingkun (wszyscy Chiny).