Taki zawodnik to skarb… Zawsze świetnie przygotowany, grający z pasją i oddaniem, widowiskowo i skutecznie. Panagiotis Gionis ma 45 lat, ale w jego przypadku wiek to tylko cyfra. Zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zostaje w klubie na kolejny sezon.
– Panos Gionis będzie występował w naszej drużynie w rozgrywkach 2025/26 – mówi Paweł Fertikowski, trener Mistrzów Polski. – W zespole pozostaje także Japończyk Jin Takuya – dodał.
Wkrótce poinformujemy o sytuacji polskich liderów, tj. Miłosza Redzimskiego i Marka Badowskiego, a także wchodzących z ławki do gry Michała Gawlasa i Jakuba Stecyszyna. Tymczasem możemy skupić się na Greku Panagiotisie Gionisie.
Związał się umową z Dartomem Bogorią w 2016 roku, a po jednym sezonie przeniósł się do Borussii Dusseldorf. Co ciekawe, ten zespół będzie rywalem grodziskich „Gladiatorów” w półfinale Ligi Mistrzów. Mecz odbędzie się 31 maja w Saarbrucken w ramach turnieju finałowego; w drugiej parze zagrają Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i FC Saarbrucken.
Urodzony 7 stycznia 1980 roku Panagiotis Gionis wrócił do Grodziska Mazowieckiego w 2018 roku i gra w Dartomie Bogorii nieprzerwanie do dziś. Kolekcjonuje tytuły Mistrza Polski, wystąpił w finale Pucharu Europy (minimalna porażka z Dekorglassem Działdowo), a teraz wraz z kolegami klubowymi wywalczył medal Champions League.
Jednocześnie był pierwszym greckim pingpongistą w LOTTO Superlidze. Po nim do polskich klubów dołączyli Konstantinos Angelakis, Giorgos Konstantinopoulos, Ioannis Sgouropoulos i Georgios Stamatouros.
Natomiast 31-letni Jin Takuya (02.03.1994) występuje w Dartomie Bogorii od 2023 roku. W polskiej superlidze do tej pory zagrało blisko 20 Japończyków, a w Grodzisku Mazowieckim Kazuhiro Chan, Kaii Konishi i Masaki Yoshida.