You are currently viewing Pucharowa szansa rzeszowskich akademików

Pucharowa szansa rzeszowskich akademików

Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów spadł z LOTTO Superligi, ale wciąż ma szansę na klubowe trofeum, bowiem zagra w turnieju finałowym Drużynowego Pucharu Polski. Trener Karol Paśko będzie miał do dyspozycji Patryka Dziubę, Szymona Kolasę i Miłosza Sawczaka.
Zawody odbędą się 20 maja w Drzonkowie, a rywalami rzeszowian będą Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Palmiarnia Zielona Góra (gospodarz) i SRS Łomna, czyli zespół z powiatu nowodworskiego (gmina Czosnów) w woj. mazowieckim, który właśnie awansował do 2 ligi.
W finale zagramy w składzie: Patryk Dziuba, Szymon Kolasa i Miłosz Sawczak. Bezpośrednio po turnieju cała trójka pozostanie w Zielonej Górze, aby trenować z kadrą narodową seniorów podczas konsultacji – mówi trener Karol Paśko.
W tym sezonie w LOTTO Superlidze grali także Maciej Domin, Szymon Brud, Michał Olbrycht. Ich z kolei czekają baraże o utrzymanie w 1 lidze z Dekorglassem II Działdowo. A to oznacza, że końcówka sezonu zapowiada się bardzo ciekawie dla młodych tenisistów stołowych rzeszowskiego klubu.
Puchar Polski jest dla mnie, jako szkoleniowca, i zawodników kolejnym sprawdzianem i możliwością dodatkowej rywalizacji z zawodnikami z Lotto Superligi. To również sprawdzenie się w rywalizacji z lepszymi zawodnikami dla Szymona Kolasy i Patryka Dziuby przed zbliżającymi się MP Młodzieżowców. Liczę na wyrównane mecze oraz realizację założeń taktycznych z poszczególnymi przeciwnikami – dodał Karol Paśko.
Młodzieżowe mistrzostwa kraju rozegrane zostaną od 1 do 4 czerwca w Szczawnie-Zdroju.

Dodaj komentarz