prev
next

 Raport meczowy: 1/2 - piątek, 19 maj 2017 - 18:00 h
LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz vs AZS AWFIS BALTA Gdańsk
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Marek Badowski 1 - 3
5:11 ; 11:5 ; 8:11 ; 6:11
0 - 3 Kaii Yoshida
10:12 ; 9:11 ; 6:11
Andrew Baggaley 3 - 1 Patryk Zatówka
11:9 ; 7:11 ; 11:7 ; 11:8
Marek Badowski 0 - 2 Kaii Yoshida
7:11 ; 6:11

Zapowiedź meczu

To jeden z najciekawiej zapowiadających się półfinałów tegorocznej fazy play off w LOTTO Superlidze. Sklasyfikowana na czwartym miejscu po rundzie zasadniczej Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz zmierzy się z faworytem do mistrzowskiego tytułu - Unią AZS AWFiS Gdańsk.
 
Gdy przeciętny kibic spojrzy na pozyje obydwu ekip w tabeli to nie będzie miał problemu ze wskazaniem faworyta bydgosko-gdańskiej konfrontacji. Jest tylko jedno "ale" - drużyna z nad morza idealnie pasuje zespołowi Zbigniewa Leszczyńskiego, który aż dwukrotnie pokonał uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie zasadniczym. We własnej hali bydgoszczanie zwyciężyli 3:1, a na wyjeździe pokonali ekipę Piotra Szafranka 3:0. 
 
Zooleszcz Gwiazda pokonała Unię AZS AWFiS występując bez swojej największej gwiazdy - Zhai Chao z Chin. Azjata także półfinałach ligi nie wystąpi w szeregach bydgoskiego zespołu, gdyż w ostatnim czasie poddał się operacji kontuzjowanego barku. W Bydgoszczy liczą jednak na dobrą postawę Harmeeta Desai, który w aktualnej kampanii wygrał aż 8 z 10 pojedynków.
 
Z pewnością wnioski z poprzednich porażek wyciągnęli podopieczni Piotra Szafranka. Gdańszczanie pewnie wygrali rundę zasadniczą i teraz marzą o sięgnięciu po drugi z rzędu tytuł drużynowych mistrzów Polski. Nie będzie to jednak łatwe, bo już w półfinale czeka ich nie łatwa przeprawa z bydgoską Zooleszcz Gwiazdą.
 
Jeśli gdańszczanie chcą wygrać w pierwszej odsłonie półfinału, to muszą liczyć na bardzo dobrą grę Wang Yanga i Kaii Konishiego. Problemy z odniesieniem zwycięstwa może mieć bowiem Patryk Zatówka, któremu bydgoscy zawodnicy po prostu "nie leżą".
 
Pierwsze półfinałowe starcie pomiędzy Zooleszcz Gwiazdą a Unią AZS AWFiS Gdańsk zostanie rozegrane w piątek o godzinie 18. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia wyników na żywo na www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył