You are currently viewing Panathinaikos przyjedzie do Suchedniowa

Panathinaikos przyjedzie do Suchedniowa

Wyjątkowym wydarzeniem będzie tegoroczna, 5 edycja “Pucharu Orlicza 1924”. Do Suchedniowa przyjedzie Panathinaikos Ateny!

Grecki zespół potwierdził, że zagra 26 sierpnia oficjalny mecz z naszą drużyną. W składzie Panathinaikosu są m.in. bracia Konstantinopoulos i Angelakis – mówi Bartosz Majcher, menedżer KS Global Pharma Orlicz 1924.

Giorgos Konstantinopoulos występował w suchedniowskim zespole w sezonie 2021-22, zaś Konstantinos Angelakis w Zamościu 2020-21 i Jarosławiu 2021-22.

Z Giorgosem mamy cały czas dobre relacje i bardzo się cieszymy, że jego aktualny klub przyjął nasze zaproszenie i w sierpniu pojawi się w Suchedniowie. Będzie to duże wydarzenie dla naszego miasta i kibiców – dodał Bartosz Majcher.

Wcześniejsze edycje Pucharu Orlicza rozgrywane były w ramach turniejów. W 2022 roku, tuż przed startem sezonu LOTTO Superligi, w finale gospodarze pokonali Strzelca Frysztak 4:2. Dla triumfatorów 2 punkty zdobył Robert Floras, a po 1 Kowa Nakamura i Piotr Cyrnek. Wszyscy debiutowali w drużynie.

Niedawno klub prowadzony przez prezesa Macieja Glijera bardzo dobrze spisał się w turnieju finałowym Europe Trophy. Global Pharma Orlicz 1924 zajął 2 miejsce, przegrywając tylko z Olympiakosem Pireus. Zawody odbyły się w Atenach.

Pingpongiści Orlicza drugi sezon występują w LOTTO Superlidze. Pierwszy zakończyli w ćwierćfinale po emocjonujących spotkaniach z późniejszym srebrnym medalistą Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz. Teraz ekipa z województwa świętokrzyskiego jest wiceliderem, a już wiadomo, że do play-off przystąpi z wyższej pozycji od potencjalnego rywala, tzn. rewanżowy mecz o medal rozegra w swojej hali.

Dodaj komentarz