You are currently viewing Tregler: Czas na nowe wyzwania!

Tregler: Czas na nowe wyzwania!

Tomas Tregler w sezonie 2019/2020 zasili szeregi Energi KTS Toruń. Czech dotychczas występował w rodzimej ekstraklasie. Teraz, jak sam przyznaje, przyszedł czas na nowe wyzwania. Zapraszamy na wywiad z nowym nabytkiem ekipy z Grodu Kopernika.

Dlaczego zdecydowałeś się na przenosiny do polskiej LOTTO Superligi, a konkretnie do Energi KTS?

Tomas Tregler: To normalne, że po tylu latach występów w Czechach chcę spróbować czegoś nowego. Całe życie występowałem w swoim kraju, a teraz spróbuję czegoś nowego. To dla mnie ogromna motywacja! Już teraz zapewniam, że pokaże się polskim kibiców z jak najlepszej strony.

Czy wpływ na twoją decyzję miał któryś z Czechów, który gra obecnie w LOTTO Superlidze?

T.T: Tak, pomógł mi Pavel Sirucek, który rozpoczynał swoją przygodę z LOTTO Superligą w drużynie z Torunia. To Pavel polecił mnie w tym klubie, a potem pomógł przy finalizacji kontraktu.

Czy pytałeś Sirucka, Gavlasa, Konecnego, a może Vrablika o poziom naszej LOTTO Superligi?

T.T: To oczywiste, ale z drugiej strony już od dawna oglądam mecze LOTTO Superligi na You Tube. Macie w lidze świetnych zawodników oraz sporo pingpongistów z Czech. To wszystko sprawia, że Wasza liga jest bardzo interesująca.

Jeśli miałbyś wskazać swój największy sukces w karierze, to będzie to…?

T.T: Myślę, że moim największym sukcesem w karierze jest trzecie miejsce w mistrzostwach Europy w drużynie w 2010 r oraz trzecie miejsce na Pro Tourze w Słowenii w 2017 r.

Dodaj komentarz