You are currently viewing Szymczyk ostatnim wzmocnieniem Polonii Bytom

Szymczyk ostatnim wzmocnieniem Polonii Bytom

  • Post category:Aktualności

Polskim składem grać będzie TTS Polonia Bytom w nowym sezonie LOTTO Superligi. Do Roberta Florasa i wcześniej pozyskanych Jakuba Folwarskiego i Adriana Więcka dołączył Jan Szymczyk z Broni Radom.

– Myślę, że w razie absencji kogoś z podstawowego składu Jan Szymczyk będzie pierwszym wchodzącym do gry w LOTTO Superlidze. W ostatnim sezonie odniósł wiele zwycięstw, a z kolei aż 10 porażek miał po 2:3 – mówi Michał Napierała, menedżerskiej bytomskiej drużyny.

Tak jak wcześniej szansę gry w I zespole mogą otrzymywać zawodnicy na co dzień grający w 1-ligowych rezerwach, tj. wspomniany Jan Szymczyk oraz Marcin Balcerzak, Daniel Michael, Dariusz Wróbel.

– Do naszego klubu wrócił Micha Łysakowski, który już zadebiutował jako jeden z najmłodszych zawodników w LOTTO Superlidze. Z Polaków odeszli od nas Jakub Stecyszyn do Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Filip Szymański do Uczelni Państwowej Zamość i Igor Dąbrowski do II-ligowego Rybnika – dodał Michał Napierała, człowiek-orkiestra w bytomskim zespole.

Polonię opuszczają Chińczycy Liao Chen-Tang i Ren Bowen, którzy z powodu pandemii koronawirusa ani razu nie przyjechali do Polski.

– W tym okienku transferowym rozmawialiśmy z Rosjaninem Nikitą Artemenko, który kilka miesięcy stoczył bardzo zacięty, przegrany tylko 2:3 pojedynek z Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem, późniejszym Wicemistrzem Europy i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety oczekiwania finansowe Artemenko były dla nas zbyt wygórowane – przyznał menedżer.

Nowy sezon TTS Polonia rozpocznie 3 września wyjazdowym meczem z Energą Manekin Toruń, a 5 września spotkanie z Morlinami w Ostródzie.

Dodaj komentarz