You are currently viewing Bąk: „To był historyczny mecz dla Suchedniowa”

Bąk: „To był historyczny mecz dla Suchedniowa”

„To był historyczny mecz dla Suchedniowa, pierwszy wygrany u siebie w LOTTO Superlidze. A dla mnie pierwszy komplet punktów od sezonu 2016-17” – mówi Daniel Bąk z zespołu beniaminka Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Zespół z województwa świętokrzyskiego odniósł już 2 wyjazdowe zwycięstwa w LOTTO Superlidze – w Gdańsku z AZS AWFiS Balta 3:1 i w Bytomiu z Polonią 3:2. Pierwszy sukces przed własną publicznością zanotował w niedzielę 17 października, w spotkaniu z Akademią Zamojską Zamość 3:1. Dwa punkty zdobył Daniel Bąk i jeden Jakub Perek.

Kibice byli bardzo szczęśliwi po historycznym domowym zwycięstwie w Superlidze. Mieliśmy wcześniej swoje szanse na wygraną, jednak dwukrotnie przegraliśmy gry podwójne. Z Zamościem zagrałem swój najlepszy mecz dla Suchedniowa – powiedział Daniel Bąk.

We wcześniejszych spotkaniach drużyna z Suchedniowa przegrywała u siebie z Sokołowem SA Jarosław 2:3 i Dojlidami Białystok 2:3.

Z Yumą Tanigakim zabrakło nam zgrania i przegraliśmy z Grigory Vlasovem i Mateuszem Czernikiem. Natomiast z Jakubem Perkiem przeciwko Patrykowi Zatówce i Kamilowi Zdzienickiemu prowadziliśmy 6:2 w ostatnim secie i niestety przegraliśmy do 9, a wcześniej wygraliśmy drugiego 11:2 – przyznał doświadczony zawodnik.

W niedzielnym spotkaniu z Akademią Zamojską Daniel Bąk został ustawiony na pozycji nr 1 i spełnił pokładane w nim nadzieje. Pokonał Filipa Szymańskiego 3:1 i Andrew Baggaleya 2:0 w decydującym pojedynku. Wcześniej z Anglikiem wygrał także Jakub Perek 3:2.

Wiedziałem, że w meczu z Baggaleyem muszę narzucić swój styl i prowadzić grę. Jest to bardzo trudny rywal, gra bardzo zmiennie – dodał Polak.

Po raz ostatni w spotkaniu LOTTO Superligi Daniel Bąk wywalczył 2 punkty w sezonie 2016-17. Występując wtedy w składzie Poltarex Pogoń Lębork w jednym meczu pokonał Czecha Pavla Sirucka i Brazylijczyka Cazuo Matsumoto z Torunia, Rosjanina Mikhaila Paikova i Belga Robina Devosa z Ostródy oraz kolejnego Rosjnina Vasily Lakeeva i Tajwańczyka Sun Chia-Hunga z Rzeszowa.

W tym sezonie Daniel Bąk ma bilans 5-3 w singlu, w tym 4 wygrane z rzędu w trzech ostatnich meczach, oraz 1-2 w deblu.

Dodaj komentarz