You are currently viewing Świetna seria rzeszowskich akademików

Świetna seria rzeszowskich akademików

Zwycięstwo z Olimpią-Unią było 4 z rzędu Fibrain AZS Politechniki Rzeszów w tym sezonie LOTTO Superligi. Rzeszowianie wygrali wszystkie 7 meczów z rywalem z Grudziądza odkąd zespół przyjezdnych awansował do najwyższej ligi w 2018 roku.

Obecne rozgrywki Fibrain AZS Politechnika zaczęła od 3 porażek, ale następnie zaczęła zwyciężać. Zespół prowadzony przez grającego trenera Tomasza Lewandowskiego pokonał drużyny z Bytomia, Zamościa, Ostródy i Grudziądza i awansował na 6 miejsce w tabeli. W poniedziałek, 18 października rzeszowianie zagrają w Lęborku z Poltarex Pogonią i będą faworytem.

Wczoraj po raz pierwszy w sezonie 2021-22 wygrali do zera, chociaż w ekipie przeciwników z Grudziądza był bardzo dobrze grający obecnie Vasily Lakeev. W latach 2016-19 Rosjanin występował w barwach klubu z Rzeszowa i przyczynił się do jednego brązowego medalu w LOTTO Superlidze.

W meczu 7 kolejki górą byli gospodarze, Rosjanin Mihail Paikov pokonał Marcol Gollę 3:1, Piotr Chodorski po raz 2 w karierze zatrzymał Vasily Lakeeva 3:0 i na koniec Tomasz Lewandowski wygrał z Janem Zandeckim 3:2 i tym samym zrewanżował się za niedawną porażkę podczas Grand Prix Polski w Zielonej Górze.

Drużyna z Rzeszowa regularnie wygrywa z zespołem z Grudziądza. W poprzednim sezonie 3:2 u siebie i 3:0 na wyjeździe. W rozgrywkach 2019-20 w Rzeszowie i Grudziądzu triumfowała po 3:2, zaś w 2018-19 po 3:0 w obu halach.

W tym sezonie skład inżynierów tworzą Tomasz Lewandowski, Piotr Chodorski, Mikhail Paikov i Szymon Kolasa, Drużynowy Mistrz Europy Juniorów. Rezerwy grają w 1 lidze w grupie południowej w juniorskim składzie – Szymon Kolasa, Patryk Dziuba, Damian Korczak, Miłosz Sawczak.

Dodaj komentarz