You are currently viewing Perek: „Zwycięstwo „Bonala” mogło nas uskrzydlić”

Perek: „Zwycięstwo „Bonala” mogło nas uskrzydlić”

Beniaminek KS Globa Pharma Orlicz 1924 Suchedniów nie awansował do półfinału, ale już sam awans do play-off był dużym sukcesem. „Zwycięstwo „Bonala” w rewanżu mogło nas uskrzydlić i kto wie, może dziś cieszylibyśmy się z medalu” – mówi Jakub Perek, najbardziej doświadczony zawodnik beniaminka.

Zespół z Kielecczyzny wygrał rywalizację w Grupie Spadkowej i awansował do najlepszej „8” LOTTO Superligi. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym niespodziewanie wygrał 3:2 na wyjeździe z najlepszą drużyną Grupy Mistrzowskiej Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz.

Potrafiliśmy odwrócić losy spotkania z 0:2 i wygrać 3:2. Bardzo się cieszę, że to ja przerwałem serię zwycięstw gospodarzy i pokonałem Artura Grelę – powiedział Jakub Perek, który był bohaterem spotkania w Bydgoszczy. W deblu razem z Grekiem Giorgosem Konstantinopoulosem pokonali Artura Grelę i Mołdawianina Vladislava Ursu 2:0.

Przed rewanżem szanse obu klubów na zdobycie medalu oceniano 50 na 50.

Gdyby „Bonal” (Daniel Bąk) wykorzystał jedną z czterech piłek meczowych i pokonał Vladislava Ursu, wówczas to zwycięstwo mogło nas uskrzydlić, zaś zawodników bydgoskiej Gwiazdy nieco podłamać. Mielibyśmy bardzo dużą szansę na awans do półfinału. Niestety przegrał Giorgos Konstantinopoulos i porażki doznałem także ja – przyznał doświadczony tenisista stołowy.

35-letni Jakub Perek osiągnął w singlu bilans 12-10 i 1-1 w deblu. Mimo że miał dobry sezon, władze klubu z Suchedniowa nie przedłużyły z nim umowy.

Od dawna sprawa mojego odejścia była przesądzone. Mimo niezłej gry w play-off nic się nie zmieniło i nie było żadnych rozmów ws. ewentualnego pozostania w Orliczu. Uważam, że sportowo miałem bardzo dobry roku, odniosłem dużo zwycięstw z czołowymi zawodnikami superligi. Ale klub miał inną wizję, a ja to szanuję i życzę powodzenia – dodał.

Jakub Perek, medalista Mistrzostw Europy juniorów i kadetów oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, grał wcześniej w LOTTO Superlidze w barwach klubów z Trzebini 2009-2011, Lęborka 2011-2012, 2013-2015, Kostrzyna nad Odrą 2017-2018. W swojej karierze grał także w Górniku 09 Mysłowice, Odrze Głosce Ksieginice, Bogorii Grodzisk Mazowiecki i ZKS Drzonków.

Dodaj komentarz