You are currently viewing Badowski i Dyjas odpadli w grze mieszanej

Badowski i Dyjas odpadli w grze mieszanej

Marek Badowski z Natalią Bajor oraz Jakub Dyjas z Natalią Partyką odpadli w 2 rundzie (1/16 finału) gry mieszanej podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata w Houston.

Marek Badowski i Natalia Bajor przegrali z parą z Hongkongu Ho Kwan Kit (były zawodnik Dojlid Białystok)/Lee Ho Ching 1:3 (5:11, 11:7, 6:11, 9:11), a Jakub Dyjas i Natalia Partyka z reprezentantami Francji Emmanuelem Lebessonem i Jia Nan Yuan 0:3 (4:11, 5:11, 3:11).

Dla Marka Badowskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i dwóch polskich zawodniczek oznacza to pożegnanie z MŚ w amerykańskim Houston. W 1 rundzie miksta Marek Badowski i Natalia Bajor pokonali znanego z występów w LOTTO Superlidze Wang Yanga i Tatianę Kukulkovą (Słowacja) 3:1 (7:11, 11:8, 11:1, 11:7), zaś Jakub Dyjas i Natalia Partyka wygrali z argentyńskim duetem Camila Arguelles/Horacio Cifuentes 3:2 (11:8, 4:11, 12:10, 8:11, 11:9).

W turnieju pozostał Jakub Dyjas, który w czwartek, 25 listopada czasu miejscowego zagra jeszcze w 1/16 finału debla z Belgiem Cedricem Nuytinckiem oraz w 1/16 finału singla. W deblu o 20:10 ich rywalami będą Austriacy Daniel Habesohn i Robert Gardos. Z kolei w nocy z czwartku na piątek, o 4:20, Jakub Dyjas z Dekorglass Działdowo zagra z Niemcem Ruwenem Filusem, którego pod koniec października pokonał 3:2 w zawodach w Tunezji. W singlu Dyjas wyeliminował już dwóch przeciwników, w tym sensacyjnie wygrał z nr 2 – Japończykiem Tomokazu Harimoto.

W mikście do 1/8 finału awansowali m.in. Hindusi Sathiyan Gnanasekaran z Sokołowa SA Jarosław i Manika Batra.