You are currently viewing WTT Feeder: Kao Cheng-Jui zagra o złoto w Czechach

WTT Feeder: Kao Cheng-Jui zagra o złoto w Czechach

Po udanym sezon w UKS Villa Verde Olesno, w nowych rozgrywkach LOTTO Superligi Tajwańczyk Kao Cheng-Jui będzie występował w klubie Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Bardzo dobrze spisuje się w turniejach międzynarodowych, a w czeskim Ołomuńcu jest w finale WTT Feeder w deblu.

Kao Cheng-Jui i Peng Wang-Wei pokonali w dzisiejszym półfinale węgierską parę Tamas Lakatos/David Szantosi 3:1 (7, -11, 8, 9).

Jutro o g. 16:35 o złoty medal Tajwańczycy zagrają z Chińczykami Xue Fei, Zhou Kai, którzy z kolei wygrali w sobotę ze swoimi rodakami Chen Yuanyu/Zhao Zihao 3:0 (9, 1, 3).

W ćwierćfinale gry pojedynczej nie powiodło się innemu tenisiści stołowemu bydgoskiej Gwiazdy, Mołdawininowi Vladislavowi Ursu. Mecz o medal przegrał z Belgiem Cedricem Nuytinckiem 0:3 (-6, -6, -8).

Już 30 sierpnia inauguracja LOTTO Superligi – zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski, Polski Cukier Gwiazda zagra w Bytomiu z Petralana TTS Polonia (awansem z 2 kolejki).

Z kolei w najbliższych dniach w zawodach WTT Feeder w bułgarskim Panagyurishte i WTT Contender w Ałmatach w Kazachstanie wystąpi liczna grupa pingpongistów z LOTTO Superligi, m.in.:

– Kao Cheng-Jui, Lubomir Pistej, Joao Monteiro, Woo Hyeonggyu, Francisco Sanchi (Bułgaria)

– Truls Moregard, Quadri Aruna, Omar Assar, Jonathan Groth, Jaroslav Zhmudenko, Andrej Gacina, Ali Alkhadrawi (Kazachstan).