You are currently viewing Lucjan Błaszczyk: „Szansę otrzymają młodzi zawodnicy Michna i Żyworonek”
xr:d:DAEoVeEIA9E:2449,j:8693496916032370598,t:24040318

Lucjan Błaszczyk: „Szansę otrzymają młodzi zawodnicy Michna i Żyworonek”

„Urodzeni w 2009 roku Samuel Michna i Patryk Żyworonek zadebiutują w barwach ZKS Palmiarnia w LOTTO Superlidze” – mówi Lucjan Błaszczyk, trener i menedżer zielonogórskiego klubu, legenda polskiego tenisa stołowego.

– W najbliższych meczach szansę otrzymają młodzi zawodnicy Samuel Michna i Patryk Żyworonek. Patryk jest aktualnym Mistrzem Europy kadetów w deblu z Mateuszem Sakowiczem, a Samuel Michna niedawno wygrał turniej Croatia Open w ramach Europe Youth Series oraz Grand Prix Polski Kadetów. Obaj bardzo fajnie się spisują – powiedział Lucjan Błaszczyk.

W czwartek, 4 kwietnia, Palmiarnia rozegra ostatni mecz w Grupie Spadkowej. Wyjazdowym rywalem będzie KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

– W jutrzejszym spotkaniu wystąpią Patryk Bielecki, Navid Shams i Samuel Michna, a w kolejnym meczu zagra też Patryk Żyworonek, a może też Samuel. Zobaczymy jak ułoży się sytuacja z występami zagranicznymi – dodał szkoleniowiec, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Polski.

Palmiarnia Zielona Góra zajmuje przedostatnie, 11 miejsce – spadkowe w tabeli LOTTO Superligi. Zdobyła 10 punktów, wygrywając 3 mecze. W play-down będzie rywalizować z Balta AZS AWFiS Gdańsk, Akademią Zamojską Zamość i Poltarex Pogonią Lębork.

– W najbliższym czasie nasi zawodnicy zagrają w turniejach Youth Star Contender w Czarnogórze i Youth Contender w Luksemburgu – przyznał Lucjan Błaszczyk, mówiąc o Mateuszu Zalewskim, Patryku Żyworonku i Samuelu Michnie.

W tym sezonie ZKS Palmiarnia w superligowych rozgrywkach reprezentują Taisei Matsushita, Navid Shams, Mateusz Zalewski, Patryk Bielecki i Igor Misztal.