You are currently viewing Niespodzianka w Zamościu, gdzie Palmiarnia pokonała Akademię Zamojską

Niespodzianka w Zamościu, gdzie Palmiarnia pokonała Akademię Zamojską

To może być najlepszy sportowo i najciekawszy sezon w historii LOTTO Superligi. Nie ma już zespołów bez zwycięstwa, bowiem dzisiaj Palmiarnia Zielona Góra pokonała na wyjeździe 3:1 Akademię Zamojską.

Zielonogórzanie przerwali złą serię. Do dzisiaj mieli na koncie 5 porażek i jeden punkt, za porażkę 2:3 z Oxynetem Jarosław.

W piątkowy wieczór 2 punkty zdobył Irańczyk Navid Shams, który wygrał z Hiszpanem Jesusem Cantero 3:2 i Piotrem Chodorskim 3:2. Z kolei Mateusz Zalewski triumfował w pojedynku z Tomaszem Lewandowskim 3:1.

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja Navida Shams z Piotrem Chodorskim. W 4 secie Azjata miał piłkę meczową przy 10:3, ale Polak wytrzymał końcówkę i zwyciężył. Z kolei skróconego seta lepiej rozpoczął Piotr Chodorski, lecz później lepszy był Navid Shams, który wygrał 6:4.

Drużyna z Zamościa zaczęła sezon od 3 zwycięstw, a dziś poniosła 3 porażkę z rzędu.

W innych piątkowych spotkaniach Olimpia-Unia Grudziądz pokonała 3:1 beniaminka Poltarex Pogoń Lębork, który spadł na ostatnią lokatę, a AZS AWFiS Balta Gdańsk uległ Petralana TTS Polonia Bytom 0:3.

O sukcesie ekipy z Grudziądza przesądził Park Chan-Hyeok, który w sezonie 2019-20 grał w barwach… Lęborka. Wygrał i ze Sławomirem Doszem, i Janem Zandeckim, który latem przeniósł się do Poltarex Pogoni z Olimpii-Unii.

W Gdańsku zaś Patryk Zatówka i Patryk Chojnowski ze Szwdem Viktorem Broddem zapisali 3 punkty dla śląskiego zespołu. Miłą niespodziankę sprawił Patryk Zatówka, pokonując Portugalczyka Diogo Carvalho.