You are currently viewing Dekorglass i Dartom Bogoria znają rywali w pucharach

Dekorglass i Dartom Bogoria znają rywali w pucharach

Mistrz Polski Dekorglass Działdowo spotka się z Borussią Dusseldorf w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a Wicemistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z UTTC Stockerau (Austria) i HB Ostrov Havlickuv Brod (Czechy) w II fazie grupowej Pucharu Europy ETTU.

Losowanie odbyło się w belgijskim Spa podczas rozgrywanych tam Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Dekorglass trafił w losowaniu na Borussię, która zwyciężała w Lidze Mistrzów m.in. w 2018 roku oraz w 2020 roku. W niedawnych rozgrywkach grupowych (I faza) Mistrzowie Niemiec wygrali wszystkie swoje spotkania po 3:0. Niepokonani są także w Bundeslidze – 8 spotkań i same zwycięstwa. Wciąż w świetnej formie jest znakomity Timo Boll.

Mecze Dekorglassu z Borussią odbędą się w terminie od 12 do 23 stycznia 2022 roku. Zwycięzca dwumeczu zagra w półfinale Ligi Mistrzów z lepszym z pary FC Saarbrucken (Niemcy) – GV Hennebont (Francja).

Dartomowi Bogorii nie powiodło się w LM, ale walczyć będzie w Pucharze Europy ETTU. Polski zespół trafił do grupy A, jedynej 3-zespołowej, a rywalami będą UTTC Stockerau (Austria) i HB Ostrov Havlickuv Brod (Czechy).

Turniej z udziałem tych drużyn ma się odbyć w terminie 10 – 12 grudnia w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów w Vila Nova de Gaia (Portugalia).

Dodaj komentarz