You are currently viewing Jarocki: „Dotychczas Chuanga mogłem oglądać tylko na You Tube”

Jarocki: „Dotychczas Chuanga mogłem oglądać tylko na You Tube”

25-letni Łukasz Jarocki z Akademii Zamojskiej zadebiutował w LOTTO Superlidze. „Dotychczas takich rywali jak Chuang Chih-Yuan mogłem oglądać tylko na You Tube” – mówi złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski (2019 i 2021 rok).

W niedzielnym meczu wyjazdowym zamościan z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki Łukasz Jarocki wystąpił przeciwko słynnemu Azjacie. Polak łatwo nie oddał punktów, po przegranym pierwszym secie 7:11, drugiego wygrał 11:9. W dwóch kolejnych lepszy był Chuang Chih-Yuan.

Mogę być zadowolony ze swojego występu, nie przestraszyłem się bardzo dobrego przeciwnika. Chciałem zagrać po prostu jak najlepiej i uważam, że mi się udało. Nigdy wcześniej nie rywalizowałem z kimś na takim wysokim poziomie jak Chuang Chih-Yuan – powiedział Łukasz Jarocki.

Debiutant w LOTTO Superlidze jest studentem turystyki i rekreacji w Akademii Zamojskiej w Zamościu. Na co dzień pracuję w restauracji Sushi w Lublinie. W tym mieście trenuje tenis stołowy, chociaż ostatnio grał w 2 lidze w SMS (Stowarzyszenie Miłośników Sportu) Włodawa.

Wiedziałem, że w pewnym momencie dostanę szansę gry, lecz nie spodziewałem się, że zostanę wystawiony w meczu z jedną z najlepszych drużyn. A co do moich klubów, w Zamościu grałem 3 lata temu w 1 lidze, potem na tym samym poziomie w Broni Radom, zaś we Włodawie wygrałem wszystkie pojedynki w 2 lidze – przyznał lublinianin.

Oprócz wywalczenia 2-krotnego Akademickiego Mistrzostwa Polski, do tej pory Łukasz Jarocki nie miał wielkich sukcesów.

Na poziomie wojewódzkim wygrywałem turnieje w kategoriach młodzieżowych, jednak nigdy nie miałem medalu na arenie ogólnopolskiej. Na Mistrzostwach Polski w młodszych grupach zazwyczaj przegrywałem o wejście do najlepszej ósemki. Tym bardziej cieszy mnie dobry występ z zawodnikiem takiej rangi co Chuang – zaznaczył tenisista stołowy Akademii Zamojskiej.

O swoim stylu gry mówi krótko: – Jestem zawodnikiem atakującym, staram się przejmować inicjatywę, nie lubię się bronić.

Zamościanie zaczęli swój drugi sezon w historii w LOTTO Superlidze od 3 zwycięstw oraz 7 porażek i w tabeli zajmują 12 miejsce. Grało już 5 zawodników – Daniel Górak, Filip Szymański, Łukasz Jarocki oraz obcokrajowcy Andrew Baggaley i Choi Deokhwa.

Dodaj komentarz