You are currently viewing MME U21: Porażka Samuela Kulczyckiego w 1/8 finału

MME U21: Porażka Samuela Kulczyckiego w 1/8 finału

Niestety nie udało się awansować Mistrzowi Polski Seniorów i Młodzieżowców Samuelowi Kulczyckiemu do ćwierćfinału Mistrzostw Europy U21 w Spa (Belgia). W dzisiejszym meczu 1/8 finału Polak przegrał z reprezentantem Niemiec Fanbo Mengiem 3:4 (9,9,-8,-9,-8,9,-6).

19-letni Samuel Kulczycki (Liebherr Ochsenhausen) był jedynym zawodnikiem z kadry narodowej Biało-Czerwonych, który przeszedł 2 rundy grupowe i znalazł się w fazie pucharowej. To nie udało się Janowi Zandeckiemu, Arturowi Greli i Maciejowi Kubikowi.

W sobotnie przedpołudnie Samuel Kulczycki spotkał się z innym graczem z Bundesligi leworęcznym 21-letniem Fanbo Mengiem (TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell). Pierwsze dwa sety wygrał reprezentant Polski, trzy kolejne Niemiec, a po zwycięstwie Samuela Kulczyckiego w szóstym był remis 3:3 w meczu. Ostatni set wyraźnie dla Fanbo Menga.

Niestety Polacy nie zdobyli medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w belgijskim Spa.

W półfinale debla zobaczymy Mołdawianina Vladislava Ursu, kolegę klubowego Artura Greli z LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. W MME występuje razem z mającym polskie korzenie reprezentantem Austrii Maciejem Kołodziejczyk. O awans do finału zagrają z belgijskim duetem Adrien Rassenfosse/ Olav Kosolosky.

W drugim półfinale Mistrzowie Europy Seniorów Rosjanie Lev Katsman i Maksim Grebnev (w finale w Warszawie pokonali Jakuba Dyjasa i Belga Cedrica Nuytincka) zmierzą się z Węgrem Csabą Andrasem i Chorwatem Ivorem Banem.