You are currently viewing Wang Eugene i Eric Jouti na podium Mistrzostw Panamerykańskich

Wang Eugene i Eric Jouti na podium Mistrzostw Panamerykańskich

W peruwiańskiej Limie, z udziałem zawodników z klubów LOTTO Superligi, rozgrywane są Mistrzostwa Panamerykańskie w singlu, deblu, mikście i drużynowo. Na podium stanęli już Wang Eugene i Eric Jouti.

Kanadyjczyk Wang Eugene z LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz zdobył srebrny medal w grze pojedynczej. Wygrał m.in. z Brazylijczykiem Gustavo Tsuboi (grał w Polsce w Rzeszowie i Jarosławiu), w ćwierćfinale z Portorykańczykiem Danielem Gonzalezem 4:0 i w półfinale z innym byłym zawodnikiem bydgoskiego klubu Paragwajczykiem Marcelo Aguirre 4:1.

Dopiero w finale Wang Eugene (występował też w Morlinach Ostróda) przegrał z gwiazdą światowego formatu formatu Hugo Calderano 2:4. Podczas niedawnego turnieju Ligi Mistrzów w Grodzisku Mazowieckim Brazylijczyk pokonał tenisistów stołowych Dartomu Bogorii – Marka Badowskiego 3:0 i Chih-Yuan Chuanga 3:1.

W ćwierćfinale m.in. Marcelo Aguirre wygrał z Ericem Jouti (Sokołów SA Jarosław) 4:2.

Grający w jarosławskim zespole Brazylijczyk Eric Jouti zdobył w Limie brąz w deblu z Vitorem Ishiy i w mikście z Camile Kumaharą.

W turnieju mistrzowskim w Peru trwa jeszcze turniej drużynowy. W fazie grupowej zwyciężyła Brazylia (gr. 1), zaś Kanada zajęła 2 miejsce (gr. 2).