You are currently viewing 5-krotny Mistrz Polski Daniel Górak przeniósł się do USA!

5-krotny Mistrz Polski Daniel Górak przeniósł się do USA!

Jeden z najlepszych polskich tenisistów stołowych XXI wieku Daniel Górak przeniósł się z żoną do Stanów Zjednoczonych. W weekend zawodnik Akademii Zamojskiej wygrał turniej w Fort Lauderdale koło Miami.

Szukaliśmy swojego miejsca i znaleźliśmy je na Florydzie. Był to projekt nad którym pracowałem 2 lata. Otrzymałem wszystkie odpowiednie dokumenty i jesteśmy w USA. Mam na miejscu przyjaciela Petera, który bardzo pomógł w zrealizowaniu planów. Chciałbym podziękować jemu oraz innym przychylnym osobom, które miały swój duży wkład w mój przyjazd do Stanów Zjednoczonych – mówi Daniel Górak, Wicemistrz Europy w deblu z Jakubem Dyjasem i 5-krotny Indywidualny Mistrz Polski.

Olimpijczyka z Rio de Janeiro zabrakło w dwóch pierwszych grudniowych meczach zamojskiej drużyny w LOTTO Superlidze. W tym czasie Daniel Górak z powodzeniem grał w zawodach w Fort Lauderdale.

Turniej odbył się w jednym z najlepszych klubów w USA – Broward Table Tennis Club. Moim przeciwnikiem w finale był Amerykanin chińskiego pochodzenia Liang Jishan. Wygrałem po bardzo zaciętym pojedynku. A co do występów w LOTTO Superlidze, jestem cały czas dostępny dla mojego klubu, wszystko uzgodniliśmy. Zatem mogę się jeszcze pojawić – powiedział.

W niedzielę zamościanie wygrali 3:2 z AZS AWFiS Balta w Gdańsku, gdzie ostatnio mieszkał i trenował Daniel Górak. We wtorek, 21 grudnia w ostatniej kolejce fazy zasadniczej Akademia Zamojska spotka się z Dojlidami Białystok. Klub Daniela Góraka zajmuje bezpieczne 12 miejsce, a jego bilans wynosi 7-4 w singlu i 1-1 w deblu.

Mam ogromne plany co do pobytu na Florydzie. Czujemy się z małżonką tutaj bardzo dobrze. W przyszłości chciałbym otworzyć swój własny klub, który będzie zrzeszał fanatyków tenisa stołowego. Już mam zaplanowane campy oraz kilka ważnych turniejów – dodał Daniel Górak.

Dodaj komentarz