You are currently viewing Beniaminkowie nie mają lekko w LOTTO Superlidze

Beniaminkowie nie mają lekko w LOTTO Superlidze

Zdarzały się sezony, w których beniaminkowie LOTTO Superligi stawali na podium, zdobywając złote czy srebrne medale. Ale w ostatnich latach nie mają lekko w jednej z najlepszych lig w Europie i zazwyczaj walczą o utrzymanie, a nie o najwyższe lokaty. Jak wygląda sytuacja w ostatnich 5 sezonach?

2021-22 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Energa-Morliny Ostróda
Po pierwszej rundzie drużyna z województwa świętokrzyskiego, która po raz pierwszy w historii awansowała do LOTTO Superligi, zajmuje 8 pozycję. Do końca walczyła o awans do Grupy Mistrzowskiej, ale zabrakło jej 3 punktów. Zespół z warmińsko-mazurskiego po 2-letnim pobycie w I lidze znów gra w elicie, ale obecnie jest przedostatni ze stratą 5 pkt do bezpiecznej Akademii Zamojskiej.

2020-21 Akademia Zamojska Zamość i Palmiarnia Zielona Góra
Zamościanie historyczny awans wywalczyli jeszcze pod nazwą Uczelnia Państwowa. Pierwszy sezon mieli dobry, wygrali 7 meczów i zajęli 9 lokatę. Palmiarnia była najsłabsza i opuściła szeregi superligowców.

2019-20 Poltarex Pogoń i Warta Kostrzyn nad Odrą
Sezon skrócono ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Po 20 z 22 kolejek Poltarex Pogoń plasowała się na 11 miejscu, a Warta na ostatnim 12. Zespół z Lęborka miał matematyczne szanse na pozostanie w najwyższej lidze, bowiem tracił 4 pkt do Olimpii-Unii Grudziądz. Dlatego zdecydowano, że dalej będzie grał w LOTTO Superlidze. Spadła tylko Warta Kostrzyn nad Odrą.

2018-19 Energa Toruń i Olimpia-Unia Grudziądz
Do elity wróciły drużyny z Torunia i Grudziądza i bardzo pewnie wywalczyły utrzymanie. Wyraźnie gorzej spisywały się kluby z Ostródy i Zielonej Góry. Energa skończyła rozgrywki na 9 miejscu, Olimpia-Unia na 10, zaś z LOTTO Superligą po raz pierwszy pożegnali się grające od wielu lat w elicie Morliny i Palmiarnia.

2017-18 Spójnia Warszawa i Warta Kostrzyn nad Odrą
Stołeczna Spójnia bardzo dobrze zaczęła sezon jako beniaminek, na półmetku była 5, ale później problemy organizacyjno-finansowe sprawiły, że skończyła rywalizację na 10 miejscu. Po sezonie wycofała się i dzięki temu utrzymały się 11 Dojlidy Białystok. Na 12 lokacie uplasowała się Warta.

Dodaj komentarz