You are currently viewing Dwóch Polaków w finałach singla Młodzieżowych Mistrzostw Świata

Dwóch Polaków w finałach singla Młodzieżowych Mistrzostw Świata

Świetne informacje docierają z rozgrywanych w Vila Nova de Gaia Młodzieżowych Mistrzostw Świata. W finałach gry pojedynczej Kadetów i Juniorów zagra dwóch Biało-Czerwonych – Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki. Polacy są potęgą w turnieju w Portugalii.

W półfinale kadetów Miłosz Redzimski wygrał z Francuzem Felixem Lebrunem 4:2 (11:8, 6:11, 5:11, 14:12, 11:9, 11:6), zaś Samuel Kulczucki pokonał Chińczyka Zenga Beixuna 4:1 (14:12, 9:11, 11:9, 11:4, 11:6).

To były fantastyczne występy polskich zawodników, i Miłosza Redzimskiego grającego w LOTTO Superlidze w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki, i Samuela Kulczyckiego, który występował w Olimpii-Unii Grudziądz. Nasi reprezentanci byli zdecydowani lepsi, a przed nimi dziś jeszcze jedno wyzwanie – gry o złote medale w singlu.

Samuel Kulczycki zrewanżował się przeciwnikowi z Chin za porażkę w ćwierćfinale debla (grał razem z Maciejem Kubikiem) podczas MŚ Juniorów w 2019 roku w Tajlandii. Wtedy Zeng Beixun występował z Peng Xiangiem, który będzie rywalem Samuela o złoto w grze pojedynczej. Finał o g. 18:45.

Z kolei o g. 17:15 w finale kadetów Miłosz Redzimski zmierzy się z Japończykiem Sorą Matsushimą.

Wcześniej Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki zdobyli brązowe medale MMŚ w grze mieszanej w Portugalii, zaś w lipcu świetnie grali w ME Juniorów i Kadetów w Varażdinie w Chorwacji.