You are currently viewing Kostrubiec: „Daniel Górak będzie nam bardzo potrzebny”

Kostrubiec: „Daniel Górak będzie nam bardzo potrzebny”

„Daniel Górak jest gotowy do gry i z pewnością będzie nam bardzo potrzebny w nadchodzących meczach LOTTO Superligi” – mówi Piotr Kostrubiec, menedżer Akademii Zamojskiej Zamość.

Drużyna z Lubelszczyzny zajmuje „bezpieczne” 12 miejsce, ale 11 zdobytych punktów nie pozwala spać spokojnie. Na półmetku pierwszej rundy, tzn. po 7 kolejkach, zamościanie plasowali się na 9 lokacie z niewielką stratą do drużyn walczących o Grupą Mistrzowską.

Ale później przyszły 4 porażki z rzędu. Złą serię udało się przełamać w grudniu w wyjazdowym, wygranym meczu z AZS AWFiS Balta Gdańsk (3:2). Jesień Akademia Zamojska zakończyła przegraną z Dojlidami Białystok 1:3. W końcówce pierwszej części sezonu nie grał Daniel Górak, 5-krotny Indywidualny Mistrz Polski, który zamieszkał w Stanach Zjednoczonych.

Kilka punktów przewagi nad strefą spadkową nie daje nam gwarancji utrzymania. Grupa walczącą o pozostanie w LOTTO Superlidze jest bardzo wyrównana, a wynik wielu spotkań jest sprawą otwartą. Musimy być gotowi do sportowej walki w każdym meczu w optymalnym składzie. Daniel Górak będzie nam bardzo potrzebny – powiedział Piotr Kostrubiec.

Były Wicemistrz Europy w deblu (z Jakubem Dyjasem) ma 7 zwycięstw i 4 porażki i tworzy duet liderów zespół z Zamościa z Anglikiem Andrew Baggaleyem 10-8. Nie wiedzie się Filipowi Szymańskiemu 1-11, a z kolei zwycięstwa w singlu nie udało się odnieść Koreańczykowi Choi Deokhwa 0-4, Łukaszowi Jarockiemu 0-1 i Arkadiuszowi Żukowi 0-2.

Czy zamojscy kibice zobaczą jeszcze w swojej hali zawodnika z Azji?

– Nie wykluczam dalszych występów Choia, jeśli będzie taka możliwość na pewno dostanie swoją kolejną szansę – dodał menedżer.

Akademia Zamojska ma przewagę 5 i 6 pkt nad Energą-Morlinami Ostróda oraz Poltarex Pogonią Lębork. Zamoście tracą natomiast 4 punkty do Olimpii-Unii Grudziądz. Właśnie z rywalem z Grudziądza zagra 7 stycznia, zaś pauzuje 9 stycznia.

Pogubiliśmy w mojej ocenie trochę punktów w pierwszej rundzie z różnych przyczyn, a cel jest jeden – utrzymanie – przyznał Piotr Kostrubiec.

W poprzednim sezonie Akademia Zamojska zajęła 3 pozycję w Grupie Spadkowej, czyli 9 w całych rozgrywkach.

Dodaj komentarz