You are currently viewing Grupy Mistrzowska i Spadkowa wystartują już za 2 tygodnie!

Grupy Mistrzowska i Spadkowa wystartują już za 2 tygodnie!

7 i 9 stycznia, 4 i 6 lutego, 11, 13 i 18 marca 2022 roku – w tych terminach odbędzie się siedem kolejek meczów w Grupach Mistrzowskiej i Spadkowej LOTTO Superligi. Po zakończeniu rozgrywek wszystkie kluby z grupy silniejszej oraz najlepsza drużyna ze słabszej będą grać w play-off o Mistrzostw Polski.

14 i 15 kolejka odbędą się już za 2 tygodnie, w piątek i niedzielę 7 – 9 stycznia. W pierwszym terminie AZS AWFiS Balta Gdańsk zagra z Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Dojlidy Białystok z Energą Manekin Toruń i Dekorglass Działdowo z Sokołowem SA Jarosław w Grupie Mistrzowskiej oraz Fibrain AZS Politechnika Rzeszów z Poltarex Pogonią Lębork, Polonia Bytom z Energą-Molinami Ostróda, Akademia Zamojska Zamość z Olimpią-Unia Grudziądz w Grupie Spadkowej.

Pauzować będą lider rozgrywek Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Mistrzowska) i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (Spadkowa).

Natomiast w niedzielę 9 stycznia m.in. Dartom Bogoria podejmie LOTTO Polski Cukier Gwiazda, Sokołów zmierzy się z Dojlidami, zaś Olimpia-Unia z Energą-Morlinami.

Decydujące mecze odbędą się w marcu. Później rozpocznie się w rundzie play-off z udziałem rekordowej liczby 8 zespołów. W tej fazie 1 drużyna z Grupy Mistrzowskiej zagra z 1 drużyną z Grupy Spadkowej, a także 2 z 7, 3 z 6 i 4 z 5 (z Mistrzowskiej).

W ćwierćfinałach i półfinałach zaplanowane są dwumecze, z kolei wielki finał odbędzie się tradycyjnie na neutralnym terenie.

Dodaj komentarz