You are currently viewing Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki na podium Mistrzostw Świata w Portugalii

Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki na podium Mistrzostw Świata w Portugalii

Kadet Miłosz Redzimski i junior Samuel Kulczycki zagwarantowali sobie medale w mikście podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Vila Nova de Gaia koło Porto!

W ćwierćfinałach Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Niemka Mia Griesel wygrali z Rosjanami Ilią Koniukhovem i Anastasiią Ivanovą 3:0 (11:8, 11:9, 11:7), a były zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz Samuel Kulczycki i Francuzka Prithika Pavade pokonali Rumunów Dariusa Movileanu i Elenę Zaharię 3:0 (11:1, 11:6, 11:4).

W historii MŚ Juniorów do tej pory Polska miała 2 medale w zawodach drużynowych – juniorki w 2009 roku i juniorzy w 2013 roku. Natomiast MŚ Kadetów rozgrywane są po raz pierwszy, wcześniej odbywały się World Cadet Challenge, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Świata, w których Biało-Czerwoni wielokrotnie stawali na podium.

Jutro półfinały miksta z udziałem Polaków w portugalskim Vila Nova de Gaia. Miłosz Redzimski i Mia Griesel zmierzą się z Japończykami Sorą Matsushimą i Miwą Harimoto, a Samuel Kulczycki i Prithika Pavade spotkają się z Chińczykami Xiang Peng i Kuai Man.

Wyniki

Gra mieszana kadetów
Ćwierćfinał: Miłosz Redzimski (Polska)/Mia Griesel (Niemcy) – Ilia Koniukhov/Anastasii Ivanova (Rosja) 3:0 (11:8, 11:9, 11:7)

Gra mieszana juniorów
Ćwierćfinał: Samuel Kulczycki (Polska)/Prithika Pavade (Francja) – Darius Movileanu/Elena Zaharia (Rumunia) 3:0 (11:1, 11:6, 11:4)

Dodaj komentarz