You are currently viewing Dla kogo Puchar Europy? W finale czterech byłych zawodników LOTTO Superligi

Dla kogo Puchar Europy? W finale czterech byłych zawodników LOTTO Superligi

Aż 4 byłych zawodników klubów LOTTO Superligi zagra w finale Pucharu Europy ETTU. W piątek wieczorem Czech Tomas Konecny z Solex Consult TTC Wiener Neustadt dołączył do grających w USD Apuania Carrara Tennistavolo Andreja Gaciny, Leonardo Muttiego i Mihaia Bobocicy.

W rewanżowym meczu półfinałowym, rozegranym w Borges Blanques w Katalonii, austriacki zespół Solex Consult TTC pokonał CTT Borges 3:0, a Tomas Konecny wygrał z Viktorem Broddem 3:2.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn Tomas Konecny, były zawodnik klubów z Bytomia i Jarosławia, przegrał z Viktorem Broddem 1:3, ale w decydującym, piątym pojedynku ograł Marca Durana 3:1.

Wcześniej do finału Pucharu ETTU Cup awansował włoski klub USD Apuania Carrara Tennistavolo, w składzie m.in. z Chorwatem Andrejem Gaciną oraz Leonardo Muttim i Mihaiem Bobocicą. W poprzednim sezonie Andrej Gacina zdobył Mistrzostwo LOTTO Superligi z Dekorglassem Działdowo, zaś włoscy zawodnicy w sezonie 2014/15 grali w barwach Zooleszcz Gwiazdy (Lotto Polski Cukier Gwiazda) Bydgoszcz.

W rewanżowym meczu 1/2 finału Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, przy wspaniałym dopingu kibiców, wygrał z Apuanią 3:1 i odrobił straty z pierwszego spotkania (0:3). W tzw. Golden Match lepszy okazał się zespół z Italii 2-1.

Dodaj komentarz