You are currently viewing Daniel Górak: „Zdecydowany awans Dartomu Bogorii i Dekorglassu”

Daniel Górak: „Zdecydowany awans Dartomu Bogorii i Dekorglassu”

„Moje typy to zdecydowany awans do półfinału Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Dekorglassu Działdowo” – mówi Daniel Górak, wielokrotny Indywidualny i Drużynowy Mistrz Polski przed piątkowymi i niedzielnymi spotkaniami ćwierćfinałowymi w play-off LOTTO Superligi.

W dwumeczach Dartom Bogoria zmierzy się z Sokołowem SA Jarosław (w obydwu tych klubach występował Daniel Górak), zaś broniący tytułu Dekoglass będzie rywalizował z Dojlidami Białystok.

Uważam, że wyrównana będzie walka w dwóch pozostałych parach ćwierćfinałowych, tj. stawiam 50/50 – powiedział Daniel Górak o zmaganiach LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Energa-Manekin Toruń – AZS AWFiS Balta.

W tym sezonie w play-off walczy 8 drużyn, w tym najlepsza (Suchedniów) z Grupy Spadkowej. Półfinały odbędą się 6 maja i 8 maja, a z kolei finał zostanie rozegrany 5 czerwca.

Formuła wyłaniania Mistrza LOTTO Superligi mi się podoba, może oprócz finału. Chciałbym zobaczyć dwa mecze albo i więcej, przecież o złoto spotkają się dwie najlepsze drużyny – przyznał Daniel Górak.

W LOTTO Superlidze 38-letni zawodnik występował w klubach z Grodziska Mazowieckiego 2009-18 (9 sezonów) oraz z Jarosławia 2019-20 (1) i Zamościa 2021-22 (1). Jeszcze nie wiadomo, w jakim zespole zagra w nowym sezonie. Od niedawna Daniel Górak mieszka w Stanach Zjednoczonych.

W obecnych rozgrywkach miał bilans 8-5 w singlu i 1-1 w deblu.

Dodaj komentarz