You are currently viewing Jakub Folwarski przechodzi z Polonii Bytom do Akademii Zamojskiej

Jakub Folwarski przechodzi z Polonii Bytom do Akademii Zamojskiej

Pochodzący z Siedlec 26-letni Jakub Folwarski (ur. 3 maja 1996 roku) przechodzi z Polonii Bytom do Akademii Zamojskiej Zamość. To będzie jego 2 sezon w LOTTO Superlidze. Połączy występ na Lubelszczyźnie z grą w De Boer Taverzo Zoetermeer.

Jakub Folwarski, jeden z kilku defensorów w LOTTO Superlidze, ma za sobą niezły sezon, mimo że borykał się z problemami zdrowotnymi. Wygrał 11 z 21 pojedynków, pokonując m.in. Marka Badowskiego, Tomasza Lewandowskiego, Szymona Malickiego, Szymona Kolasę, Filipa Szymańskiego.

Cieszę się , że Jakub zagra w moim zespole z trzech powodów: to bardzo dobry zawodnik profesjonalnie podchodzący do sportu, cenię go za zdyscyplinowanie i pracowitość oraz uważam, że będzie ważnym ogniwem w budowaniu jakości drużyny. I wreszcie Kuba jako obrońca gra bardzo widowiskowo, więc jestem przekonany, że znacząco wpłynie na frekwencję na meczach w Zamościu – mówi Piotr Kostrubiec, menedżer Akademii Zamojskiej.

Gorzej w najwyższej lidze spisywał się Jakub Folwarski (na co dzień trenuje w ośrodku w Grodzisku Mazowieckim) w deblu z Adrianem Więckiem, bowiem odnieśli tylko 1 zwycięstwo w 6 spotkaniach. To niespodzianka in minus, bowiem w 2019 roku zdobyli brązowy medal MP Seniorów.

W niedawnych 90 Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Częstochowie Jakub Folwarski wygrał z Alanem Wosiem 4:2 i Arturem Grelą 4:1, a o wejście do ćwierćfinału przegrał z Markiem Badowskim 0:4 i zajął miejsca 9-16. W grze podwójnej z Adrianem Więckiem przegrali spotkanie pierwszej rundy.

Wcześniej Jakub Folwarski, dwukrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, występował m.in. w 2-ligowym niemieckim klubie Fortuna Passau.

Dodaj komentarz