You are currently viewing Komplet zwycięstw gości w piątkowych ćwierćfinałach

Komplet zwycięstw gości w piątkowych ćwierćfinałach

Wszystkie cztery przyjezdne drużyny odniosły zwycięstwa w piątkowych, pierwszych meczach ćwierćfinałowych LOTTO Superligi. Po 3:0 wygrały Dekorglass Działdowo, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i AZS AWFiS Balta Gdańsk, z kolei 3:2 triumfował KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

W spotkaniu transmitowanym przez telewizję SportKlub broniący tytułu Dekorglass pokonał w Białymstoku Dojlidy 3:0. Świetnie rywalizację rozpoczął Patryk Chojnowski wygrywając z Patrykiem Zatówką 3:0. Następnie Mistrz Polski w singlu Jakub Dyjas ograł Kamila Zdzienickiego 3:0, a z kolei Tajwańczyk Liao Cheng-Ting triumfował w rywalizacji z Białorusinem Aliaksandarem Khaninem 3:0.

Identyczną, ogromną zaliczkę przed rewanżem – 3:0 i 9:1 w setach – ma także Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, który pokonał w Jarosławiu Sokołów SA. W najbardziej zaciętym pojedynku Hindus Sathiyan Gnanasekaran przegrał z Czechem Pavlem Sziruckiem 1:3. Następnie bez straty seta zwyciężali Grek Panos Gionis z Mateuszem Czernikiem i Marek Badowski z Grekiem Konstantinosem Angelakisem.

Bardzo blisko awansu do strefy medalowej są również gdańszczanie. Przed dwumeczem z Energą Manekin Toruń eksperci spodziewali się bardzo wyrównanych potyczek. Tymczasem na wyjeździe AZS AWFiS Balta wygrał 3:0 i 9:5 w setach.

Bohaterem piątkowego spotkania był Tomasz Tomaszuk, który sprawił wielką niespodziankę i ograł Japończyka Shogo Taharę 3:1. Po nim trudy rywalizacji lepiej od przeciwników wytrzymali i punkty zdobyli Wang Zeng Yi i Szymon Malicki. Obydwaj zwyciężali po 5-setowych grach.

W Bydgoszczy LOTTO Polski Cukier Gwiazda prowadził już 2:0 z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, ale to jednak beniaminek wraca z tarczą. Dwa punkty wywalczył najbardziej doświadczony w zespole z woj. świętokrzyskiego Jakub Perek. Pokonał Artura Grelę 3:1, a potem w deblu razem z Grekiem Giorgosem Konstantinopoulosem wygrali z Arturem Grelą i Mołdawianinem Vladislavem Ursu 2:0.

Rewanże w niedzielę, a na żywo TV Sport Klub pokaże spotkanie z Gdańska.

Półfinały odbędą się 6 maja i 8 maja, a wielki finał LOTTO Superligi 5 czerwca.

Wyniki

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 2:3
Kang Dongsoo – Giorgos Konstantinopoulos 3:1 (10:12, 14:12, 11:8, 11:8)
Vladislav Ursu – Daniel Bąk 3:0 (11:7, 11:7, 11:6)
Artur Grela – Jakub Perek 1:3 (6:11, 10:12, 11:8, 6:11)
Kang Dongsoo – Daniel Bąk 1:2 (12:10, 7:11, 3:11)
Artur Grela/Vladislav Ursu – Jakub Perek/Giorgos Konstantinopoulos 0:2 (9:11, 6:11)

Dojlidy Białystok – Dekorglass Działdowo 0:3
Patryk Zatówka – Patryk Chojnowski 0:3 (10:12, 9:11, 3:11)
Kamil Zdzienicki – Jakub Dyjas 0:3 (5:11, 8:11, 7:11)
Aliaksandar Khanin – Liao Chen-Ting 1:3 (11:8, 8:11, 9:11, 9:11)

Energa Manekin Toruń – AZS AWFiS Balta Gdańsk 0:3
Shogo Tahara – Tomasz Tomaszuk 1:3 (7:11, 11:8, 4:11, 9:11)
Tomasz Kotowski – Wang Zeng Yi 2:3 (9:11, 8:11, 11:5, 11:8, 6:11)
Konrad Kulpa – Szymon Malicki 2:3 (10:12, 11:6, 7:11, 11:8, 7:11)

Sokołów SA Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Sathiyan Gnanasekaran – Pavel Szirucek 1:3 (11:9, 10:12, 7:11, 7:11)
Mateusz Czernik – Panagiotis Gionis 0:3 (6:11, 8:11, 1:11)
Konstantinos Angelakis – Marek Badowski 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)

Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe, 10 kwietnia
g. 16:00 Dekorglass Działdowo – Dojlidy Białystok
16:00 AZS AWFiS Balta Gdańsk – Energa Manekin Toruń (transmisja w TV SportKlub Polska)
16:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Sokołów SA Jarosław
18:00 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz