You are currently viewing Sokołowski i Walaszek opuszczają Ostródę

Sokołowski i Walaszek opuszczają Ostródę

Najlepiej punktujący zawodnicy Energi-Morlin Ostróda – Łukasz Sokołowski i Przemysław Walaszek – opuszczają zespół, który po rocznym pobycie pożegnał się z LOTTO Superligą.

Łukasz Sokołowski miał propozycje z klubów najwyższej ligi i karierę będzie kontynuował w Olimpii-Unii Grudziądz. Nie znam natomiast planów sportowych Przemka Walaszka – mówi Tomasz Krzeszewski, trener i prezes klubu z Ostródy.

Urodzony w 2002 roku Łukasz Sokołowski, Drużynowy Mistrz Europy Juniorów, miał bilans 6-14 w superlidze, zaś Przemysław Walaszek (rocznik 2000) 5-7.

Łukasz Sokołowski wygrał m.in. z Markiem Badowskim, Vasily Lakeevem i 2-krotnie z Danielem Bąkiem, zaś Przemysław Walaszek pokonał Filipa Szymańskiego, Tomasza Tomaszuka i 2 razy Adriana Więcka.

W zespole pozostaną i w 1 lidze rywalizować będą m.in. Kacper Petaś, Maksymilian Miastowski, Kuba Kwapiś, Jakub Kuźmicz – dodał trener Tomasz Krzeszewski, który jednocześnie prowadzi reprezentację Polski.

Drużyna Energi-Morlin po 2-letniej przerwie wróciła do LOTTO Superligi, ale odniosła tylko 2 zwycięstwa (jedno walkowerem) i zajęła ostatnie 14 miejsce. W swojej hali pokonała Olimpię-Unię 3:1, a bohaterami tego spotkania byli Łukasz Sokołowski i wypożyczony z Dojlid Białystok Przemysław Walaszek.

Z LOTTO Superligi spadła także Poltarex Pogoń Lębork. Za kilka tygodni wyłonieni zostaną beniaminkowie. Obecnie w 1 lidze na pozycjach gwarantujących grę w barażach są: grupa północna – ZKS Palmiarnia Zielona Góra i Darz Bór Karnieszewice, grupa południowa – Villa Verde Olesno i KTS Gliwice.

Dodaj komentarz