You are currently viewing Olesno czy Ostróda drugim beniaminkiem?

Olesno czy Ostróda drugim beniaminkiem?

Po rocznej przerwie klub Energa Manekin Toruń wraca do LOTTO Superligi. Czy również tylko jeden sezon potrwa rozbrat z elitą Villi Verde Olesno? A może po 2 latach do najlepszych drużyn wróci Energa Morliny Ostróda?

Rewanżowe spotkanie barażowe rozegrane zostanie 8 czerwca w Oleśnie. Zdecydowanym faworytem jest zespół Villi Verde, który w Ostródzie wygrał 8:2.

Punkty dla Villi Verde zdobyło wtedy trzech tenisistów stołowych o imieniu Jakub: Stecyszyn, Perek, Folwarski oraz Radek Mrkvicka i Daniel Lis. Dla Energii Morlin na drugim stole punktowali Łukasz Sokołowski i Kacper Petaś.

W ekipie z niewielkiego Olesna, który debiutował w LOTTO Superlidze w sezonie 2022/23, występuje m.in. Jakub Perek. 37-letni pingpongista uważany jest za specjalistę od superligowych awansów.

– Z Poltarex Pogonią Lębork awansowałem 2 razy, z Wartą Kostrzyn nad Odrą też 2-krotnie oraz z Palmiarnią Zielona Góra i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – mówi Jakub Perek, który w LOTTO Superlidze debiutował w 2009 roku w Trzebini, a ostatni sezon rozegrał w Bytomiu (2022/23).

Pierwszym beniaminkiem w 2024 roku została Energa Manekin Toruń, która pokonała 8:2 i 8:2 Piasta Poprawę Ostrzeszów.

Krajową elitę opuściły Poltarex Pogoń Lębork i Palmiarnia Zielona Góra.