You are currently viewing Zawodnicy LOTTO Superligi dominują w singlu MPJ

Zawodnicy LOTTO Superligi dominują w singlu MPJ

Alan Kulczycki – Jakub Stecyszyn, Patryk Lewandowski – Kuba Kwapiś i Michał Gawlas – Patryk Dziuba to kilka z ciekawszych par 1/8 finału gry pojedynczej Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywają się w Gliwicach.

W tym sezonie każdy z nich grał w LOTTO Superlidze, a najwięcej Alan Kulczycki w Poltarex Pogoni Lębork (w MPJ gra w barwach Dojlid Białystok), Patryk Lewandowski w zespole Mistrza Polski Dekorglassie Działdowo i Kuba Kwapiś w Enerdze-Morlinach Ostróda.

W MPJ w singlu rozegrano dwie rundy eliminacyjne. Żadnego seta jak dotąd nie przegrali Kuba Kwapiś, Patryk Bielecki z ZKS Zielona Góra, Kacper Głazowski z TKS Granit Strzelin i Michał Gawlas, który w piątek przed południem sięgnął z kolegami z Bogorii Grodzisk Mazowiecki po tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Niespodziankę sprawił Miłosz Piecowski (KTS Gliwice), który ograł rywali mających już na koncie grę w LOTTO Superlidze – Szymona Bruda (Sokołów SA Jarosław – w MPJ gra w PKS Kolping) 4:3 i Mateusza Żelengowskiego (ZKS Zielona Góra) 4:3.

W innych spotkaniach, m.in. Konrad Staszczyk (Energa Toruń) przegrał z Szymonem Sporkiem (KSTS Krosno) 1:4, a w rywalizacji kolegów klubowych z Politechniki Rzeszów Patryk Dziuba pokonał Krystiana Kołodzieja 4:2.

W grze mieszanej w ćwierćfinałach są m.in. Dawid Michna i Wiktoria Wróbel, Mateusz Żelengowski i Julia Furman, Alan Kulczycki i Oliwia Wątor, Szymon Kolasa i Ilona Sztwiertnia, Kuba Kwapiś i Anna Kubiak, Damian Korczak i Zuzanna Wielgos.

Pary 1/8 finału
Alan Kulczycki – Jakub Stecyszyn
Maksymilian Miastowski – Patryk Bielecki
Dawid Michna – Damian Korczak
Patryk Lewandowski – Kuba Kwapiś
Szymon Kolasa – Szymon Sporek
Kacper Głazowski – Miłosz Piecowski
Michał Gawlas – Patryk Dziuba
Michał Olbrycht – Mateusz Zalewski

Dodaj komentarz