You are currently viewing WTT Youth Contender: Mateusz Zalewski brązowym medalistą w U17 w Berlinie

WTT Youth Contender: Mateusz Zalewski brązowym medalistą w U17 w Berlinie

16-letni Mateusz Zalewski (ZKS Palmiarnia Zielona Góra), który w poprzednim sezonie regularnie występował w LOTTO Superlidze, zdobył brązowy medal w zawodach U17 serii WTT Youth Contender w Berlinie.

W grupie Mateusz Zalewski pokonał Kolumbijczyka Daniela Cruza Aponte 3:0 i przegrał z Czechem Ondrejem Kvetonem 1:3.

W głównej fazie turnieju pochodzący z Serocka Mateusz Zalewski grał z dwoma innymi czeskimi pingpongistami i z oboma wygrał – Martinem Vaiglem 3:1 i Vitem Kadlecem 3:0, zaś następnie triumfował również w meczach z Koreańczykiem Lee Jungmokiem 3:0 i Hindusem Jash Amit Modim 3:0.

W półfinale Mateusz Zalewski przegrał z Japończykiem Kazuki Yoshiyamą 2:3, mimo że bardzo pewnie wygrał dwa pierwsze sety. W trzech kolejnych lepszy był Azjata.

Do 1/8 finału U-17 dotarł Alan Kulczycki, który po tym sezonie LOTTO Superligi przenosi się z Poltarex Pogoni Lębork do Sokołowa S.A. Jarosław.

W zawodach U-19 w Berlinie naszych tenisistów stołowych zabrakło na podium. W 1 rundzie turnieju głównego Mateusz Zalewski pokonał Choy Chun Kita z Hongkongu 1:3 (na tym etapie Alan Kulczycki przegrał z Holendrem Kasem van Oostem 0:3), a w 1/16 finału do jego spotkania z Maciejem Kubikiem. Zwyciężył starszy z Polaków, 19-letni Maciej Kubik 3:1.

W kolejnej rundzie Maciej Kubik uległ Park Changgeonowi z Korei Płd. 1:3.

Za kilka dni Biało-Czerwoni w szerokim składzie wystąpią w turniejach WTT Youth Contender (do lat 17 i 19) we Władysławowie.

Dodaj komentarz