You are currently viewing Arkadiusz Żuk w Bogorii, a Łukasz Jarocki w ATS Akanza AZS UMCS

Arkadiusz Żuk w Bogorii, a Łukasz Jarocki w ATS Akanza AZS UMCS

Nowe kluby znaleźli występujący dotychczas w LOTTO Superlidze w Akademii Zamojskiej Zamość Arkadiusz Żuk i Łukasz Jarocki. W nowym sezonie będą występować, odpowiednio, w Bogorii Grodzisk Mazowiecki i ATS Akanza AZS UMCS Lublin.

Dlaczego zdecydowałem się na grę w Bogorii? Ze względu na możliwość regularnych występów w pierwszej lidze, a przede wszystkim dołączenie do najlepszej grupy treningowej w Polsce. Przeprowadzam się do Grodziska Mazowieckiego i będę trenował stacjonarnie w klubie Mistrza Polski – mówi Arkadiusz Żuk.

22-letni Arkadiusz Żuk (ur. 31 sierpnia 1999 roku) rozegrał w minionym sezonie LOTTO Superligi w barwach zamościan sześć pojedynków (0-6) w singlu i jedno (1-0) w deblu. Wspólnie z Filipem Szymańskim pokonali Tomasza Tomaszuka i Szymona Malickiego 2:0. W singlu przegrał m.in. po 2:3 z Wang Zeng Yi i Janem Zandeckim.

Natomiast Łukasz Jarocki będzie bronił barw lublinian, ale nie wiadomo jeszcze, w której lidze.

– W piątek moja nowa drużyna zagra rewanżowy mecz o 1 ligę z Energą Morlinami II Ostróda. Pierwsze spotkanie wygrali rywale 6:4. Więc jeszcze nie wiem, czy zagram w 1 czy 2 lidze.

Łukasz Jarocki w czwartek 9 czerwca skończył 26 lat. W LOTTO Superlidze pokonał doświadczonego i utytułowanego Piotra Chodorskiego z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów 3:2, a poniósł 5 porażek. Co ciekawe, Piotr Chodorski podpisał umowę z Akademią Zamojską.

Oprócz Arkadiusza Żuka i Łukasza Jarockiego, ekipą zamojską opuścił Filip Szymański. Nowymi zawodnikami są wspomniany Piotr Chodorski oraz Jakub Folwarski i Przemysław Walaszek.

Dodaj komentarz