You are currently viewing Maciej Kubik zagra o złoto!

Maciej Kubik zagra o złoto!

Dobiegają końca Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie. W piątkowe południe Maciej Kubik pokonał Włocha Andreę Puppo 4:3 (6:11, 8:11, 11:7, 11:6, 11:4, 9:11, 11:9) w półfinale gry pojedynczej. Polak stanie przed szansą zdobycia złota!

W finale o g. 17:10 Maciej Kubik, który doświadczenie zdobywał m.in. w LOTTO Superlidze, spotka się z Rumunem Eduardem Ionescu, który wygrał ze swoim rodakiem Dariusem Movileanu 4:1.

W drodze do finału Maciej Kubik ograł już m.in. innego rumuńskiego zawodnika Iuliana Chiritę. Polak jest najwyżej rozstawiony w turnieju.

Reprezentant Polski wystąpi w drugim finale podczas ME Juniorów w Serbii. Kilka dni temu Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Patryk Lewandowski i Szymon Kolasa zdobyli srebrny medal w zawodach drużynowych.

Wczoraj srebro w mikście wywalczyli Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel. W finale przegrali z Rumunem Iulianem Chiritą i Niemką Annett Kafumann 1:3. W grze podwójnej partnerem Miłosza Redzimskiego był właśnie Iulian Chirita. W ćwierćfinale ulegli belgijskiemu deblowi Louis Laffineur/Adrien Rassenfosse 1:3.