You are currently viewing Kubik z drugim srebrem w MEJ w Belgradzie!

Kubik z drugim srebrem w MEJ w Belgradzie!

Po srebrnym medalu w drużynówce, Maciej Kubik wywalczył także srebro w singlu podczas Mistrzostw Europy Juniorów, które zakończyły się w Belgradzie.

W piątek pokonał w półfinale Włocha Andreę Puppo 4:3 (6:11, 8:11, 11:7, 11:6, 11:4, 9:11, 11:9) i w finale przegrał z Rumunem Eduardem Ionescu 1:4 (6:11, 9:11, 11:6, 10:12, 5:11).

19-letni Maciej Kubik był rozstawiony z nr 1 i doszedł do finału turnieju w serbskiej stolicy. W 1 rundzie miał wolny los, a w kolejnych ograł Turka Aliego Karabogę 4:2, Włocha Federico Costassę 4:0, Czecha Simoa Belika 4:0 i w ćwierćfinale Rumuna Iuliana Chiritę 4:1 oraz w półfinale Włocha Andreę Puppo 4:3, chociaż przegrywał 0:2.

Po srebro w turnieju drużynowym w Belgradzie sięgnęli Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Patryk Lewandowski i Szymon Kolasa. Już wkrótce dwaj pierwsi wymienieni zagrają także w ME Seniorów.

W mikście Miłosz Redzimski wywalczył srebro w parze z Wiktorią Wróbel. To jego znakomity powrót do gry po kontuzji dłoni. Pauzował od końcówki marca, tj. od półfinału IMP w Częstochowie. Rok temu Redzimski i Wróbel też byli w finale ME, ale wtedy zdobyli złoty w kadetach.