You are currently viewing Ćwierćfinałowa porażka Dyjasa i Badowskiego

Ćwierćfinałowa porażka Dyjasa i Badowskiego

Po pokonaniu Chińczyków Xiang Penga i Lin Shidonga 3:1, w dzisiejszym meczu ćwierćfinałowym WTT Contender w Zagrzebiu Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) przegrali z innym azjatyckim deblem, Cho Daeseong i Jang Woojin z Korei Południowej 2:3

Warto przypomnieć, że Jakub Dyjas i Marek Badowski grali razem m.in. w World Tour Hungarian Open w styczniu 2019 roku, gdzie przegrali z Czechami Pavlem Siruckiem i Tomasem Polanskym 2:3. Występowali też w 2018 roku w Austrian Open i Swedish Open.

Jakub Dyjas jest Wicemistrzem Europy w grze podwójnej z 2016 i 2021 roku, a występował z Danielem Górakiem i Belgiem Cedricem Nuytinckiem. W międzynarodowych zawodach grał także m.in. z Alvaro Roblesem, Joao Geraldo, Maciejem Kubikiem, Patrykiem Chojnowskim, Tomaszem Kotowskim, Robertem Florasem, Wang Zeng Yi, Konradem Kulpą, Patrykiem Zatówka, Filipem Szymańskim i innymi.

Niewiele zabrakło, aby w ćwierćfinale WTT Contender w Zagrzebiu znaleźli się także byli zawodnicy Olimpii-Unii Grudziądz Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, którzy obecnie reprezentują Liebherr Ochsenhausen i Dekorglass Działdowo. W czwartek przegrali z pingpongistami południowokoreańskimi An Jaehyunowi i Cho Seungminowi 2:3.

W singlu w stolicy Chorwacji rywalizowali Samuel Kulczycki, Jakub Dyjas, Maciej Kubik i Marek Badowski, ale nie awansowali do turnieju głównego.

ćwierćfinał WTT Contender w Zagrzebiu

Badowski/Dyjas – Jang/Cho 2:3 (3:11; 11:8; 10:12; 11:5; 9:11)

Dodaj komentarz