You are currently viewing Gyeongtae Park w Akademii Zamojskiej Zamość

Gyeongtae Park w Akademii Zamojskiej Zamość

W LOTTO Superlidze występowali już Chan-Hyeok Park i Jeongwoo Park, a teraz będzie grał kolejny południowokoreański tenisista stołowy o nazwisku Park. Akademia Zamojska Zamość ogłosiła transfer urodzonego w 2003 roku Gyeongtae Park.

W sezonie 2019/20 Chan-Hyeok Park grał w Poltarex Pogoni Lębork, zaś Jeongwoo Park w Olimpii-Unii Grudziądz. Do zamojskiego klubu dołączy Gyeongtae Park i będzie czwartym nowym zawodnikiem – po Piotrze Chodorskim, Jakubie Folwarskim i Przemysławie Walaszku – drużyny na rozgrywki 2022/23.

Najbardziej znanym zawodnikiem, jakiego pokonał Gyeongtae Park jest Japończyk Tomokazu Harimoto. To są rówieśnicy, a nowy pingpongista Akademii Zamojskiej zwyciężył w 2015 roku podczas turnieju na Tajwanie. Mieli wtedy po 12 lat, ale warto przypomnieć, że obaj bardzo szybko zaczęli grać w międzynarodowych zawodach seniorskich.

Gyeongtae Park rywalizował w Korea Open już w 2014 i 2015 roku, zaś w 2017 roku wystąpił m.in. w turniejach Challenge i World Tour w Chorwacji, Niemczech i Szwecji.

Doświadczenie zdobywał również m.in. w Mistrzostwach Azji kadetów i juniorów oraz innych młodzieżowych turniejach na kontynencie azjatyckim. Grał też np. w World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Świata kadetów. Park jest mistrzem Korei Płd. w singlu 2019-2021 w kategorii juniorów.

Dodaj komentarz