You are currently viewing Polacy w komplecie w najlepszej „16” w deblu w Zagrzebiu

Polacy w komplecie w najlepszej „16” w deblu w Zagrzebiu

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz Jakub Dyjas i Marek Badowski awansowali z eliminacji do turnieju głównego w zawodach WTT Contender w Zagrzebiu. Nie powiodło się Samuelowi Kulczyckiemu w ostatniej rundzie kwalifikacji singla. Pozostali polscy zawodnicy odpadli na wcześniejszym etapie.

W środowych spotkaniach drugiej i jednocześnie ostatniej rundy eliminacji Samuel Kulczycki i Maciej Kubik bez gry wygrali z Irańczykami Aminem Ahmadianem i Noshadem Alamiyanem (walkower 3:0), zaś Jakub Dyjas i Marek Badowski pokonali Czechów Jiriego Martinko i Pavla Sirucka 3:1 (11:3, 8:11, 11:8, 11:9).

W czwartkowych meczach 1/8 finału Jakub Dyjas i Marek Badowski zagrają z chińskim deblem Xiang Peng (w finale MŚ Juniorów w singlu ograł Samuela Kulczyckiego), Lin Shidong, a natomiast Mistrzowie Europy Juniorów Samuel Kulczycki i Maciej Kubik z Koreańczykami An Jaehyun/Cho Seungmin.

Ostatnim Polakiem w grze pojedynczej był Samuel Kulczycki, dawny zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz. W spotkaniu o awans do turnieju głównego przegrał z Rumunem Raresem Siposem 1:3 (11:8, 9:11, 8:11, 8:11)

W 1 rundzie singla w Zagrzebiu zmierzą się m.in. Szwed Truls Moregard z Japończykiem Shunsuke Togami i Hindus Sathiyan Gnanasekaran ze Słoweńcem Darko Jorgiciem.