You are currently viewing Ćwierćfinalista Igrzysk i Mistrzostw Świata zagra w Polski Cukier Gwieździe

Ćwierćfinalista Igrzysk i Mistrzostw Świata zagra w Polski Cukier Gwieździe

Kolejny znakomity tenisista stołowy dołączył do prowadzonego przez prezesa Zbigniewa Leszczyńskiego Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz. Jest nim Egipcjanin ze szwedzkim paszportem Omar Assar, 5 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W ćwierćfinale był też w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Durbanie.

Zbigniew Leszczyński wyciągnął kolejnego asa z rękawa. Kilka dni temu zakontraktował ósmą rakietę świata, Koreańczyka Jang Woojina, a tuż przed zamknięciem okienka transferowego bydgoska drużyna wzmocniła się jeszcze Omarem Assarem.

32-letni Egipcjanin świetnie zagrał w IO w Tokio, gdzie pokonał Ukraińca Kou Leia 4:3, Szweda Mattiasa Falcka 4:3, Tajwańczyka Chuanga Chih-Yuana 4:3, a w meczu o medal przegrał ze słynnym Chińczykiem Ma Longiem 1:4. Omar Assar zajął 5 miejsce w Japonii.

Z kolei w MŚ 2023 Omar Assar wygrał m.in. ze Szwedem Trulsem Moregardem (Wicemistrz Świata) 4:2 i Chorwatem Tomislavem Pucarem 4:0, a uległ w 1/4 finału Chińczykowi Fan Zhendongowi (0:4), który ostatecznie obronił tytuł mistrzowski.

Nowy pingpongista Polskiego Cukru Gwiazdy jest multimedalistą Mistrzostw Afryki i Igrzysk Afrykańskich. W Igrzyskach Olimpijskich startował także w Londynie w 2012 roku oraz Rio de Janeiro w 2016 roku.

W rankingu światowym Omar Assar jest 21. Do TOP 100 awansował w 2013 roku i od tego czasu utrzymuje się wśród najlepszych. Najwyżej był sklasyfikowany na 16 miejscu. Od dwóch lat nieprzerwanie jest w TOP 35.

Nasza kadra na rozgrywki LOTTO Superligi i Ligi Mistrzów wygląda imponująco, ale trzeba pamiętać, że w sezonie olimpijskim zawodnicy będą uczestniczyli w licznych turniejach oraz zgrupowaniach swoich reprezentacji. Dlatego musimy mieć szeroki skład, którym trzeba będzie odpowiednio rotować. Z pewnością każdy z tenisistów stołowych będzie cenny dla drużyny Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz – mówi Zbigniew Leszczyński.