You are currently viewing W Budapeszcie odpadł Grela, ale w turnieju głównym wystąpią Dyjas i Kulczycki

W Budapeszcie odpadł Grela, ale w turnieju głównym wystąpią Dyjas i Kulczycki

Niestety Artur Grela z LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz przegrał z nowym zawodnikiem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki Koreańczykiem Jang Seongilem 0:3 (6:11, 4:11, 8:11) w kwalifikacjach do zawodów WTT Feeder w Budapeszcie.

W turnieju głównym są dwaj Polacy – Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki. Dziś odbyło się losowanie, w pierwszej rundzie tegoroczny Mistrz Polski Seniorów Jakub Dyjas zmierzy się z Alanem Kurmangaliyevem z Kazachstanu, a ubiegłoroczny Mistrz Polski Samuel Kulczycki zagra z Daeseongiem Cho z Korei Południowej.

W niedawnym finale Młodzieżowych MP Artur Grela wygrał z Samuelem Kulczyckim, reprezentującym w krajowych turniejach Dekorglass Działdowo (w Bundeslidze gra w Liebherr Ochsenhausen). A już drugi sezon w Dekorglassie występuje Jakub Dyjas.

Turniej WTT w Budapeszcie to ostatni sprawdzian Polaków przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy w Monachium. Na Węgrzech w deblu zobaczymy Jakuba Dyjasa i Samuela Kulczyckiego, a w mikście Jakuba Dyjasa i Natalię Bajor.

Oprócz Jakuba Dyjasa i Samuela Kulczyckiego, w ME zagrają Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Maciej Kubik (Dekorglass Działdowo/Zugbruecke Grenzau). W zaplanowanych na przełomie lipca i sierpnia dwóch zgrupowaniach weźmie udział także Artur Grela. Zabraknie kontuzjowanego Marka Badowskiego z Dartomu Bogorii.

Dodaj komentarz