You are currently viewing An Jaehyun wzmocnił Mistrza Polski

An Jaehyun wzmocnił Mistrza Polski

Brązowy medalista Mistrzostw Świata w singlu z 2019 roku, Koreańczyk An Jaehyun wzmocnił broniący tytułu zespół Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W najlepszym klubie LOTTO Superligi zagra ze swoim rodakiem Seongil Jangiem.

W poprzednim sezonie An Jaehyun był zawodnikiem LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz, ale nie mógł zadebiutować z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Miał zagrać w grudniowych spotkaniach bydgoszczan, wicemistrzów kraju.

22-letni An Jaehyun obecnie zajmuje 44 miejsce w rankingu światowym, a najwyżej na liście ITTF był 35 na początku 2020 roku.

W karierze nowy zawodnik Dartomu Bogorii wygrywał z takimi zawodnikami jak Wong Chun Ting, Tomokazu Harimoto, Jang Woojin, Mattias Falck, Emmanuel Lebesson, Benedikt Duda, Robert Gardos i Ricardo Walther.

W drużynie Mistrza Polski w nowym sezonie grać będą m.in. Marek Badowski (obecnie kontuzjowany), Miłosz Redzimski, Grek Panagiotis Gionis oraz wspomniani An Jaehyun i Seongil Jang z Korei Południowej.

An Jaehyun jest również Mistrzem Świata Juniorów w deblu z 2016 roku w parze z Cho Seung-minem (rok wcześniej wspólnie zdobyli brąz). W następnym sezonie wywalczył srebro MŚJ w grze podwójnej z Baek Hogyun. Ma też w dorobku medale w mikście i drużynie w zawodach tej rangi.

Dodaj komentarz