You are currently viewing Tanviriyavechakul w Gwieździe, a Kizukuri w Dekorglassie

Tanviriyavechakul w Gwieździe, a Kizukuri w Dekorglassie

Kolejne transfery w klubach LOTTO Superligi. Do Wicemistrza Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz dołączył pierwszy w historii zawodnik z Tajlandii Padasak Tanviriyavechakul, a ubiegłoroczny Mistrz Polski Dekorglass Działdowo pozyskał Japończyka Yuto Kizukuriego.

Obydwaj leworęczni zawodnicy zgłoszeni zostali przez polskie kluby do europejskich rozgrywek – Padasak Tanviriyavechakul do zespołu z Bydgoszczy, który grać będzie w Pucharze Europy, a Yuto Kizukuri do drużyny z Działdowa, rozstawionego w najlepszej ósemce Ligi Mistrzów; Dekorglass wystąpi od II fazy grupowej, podobnie jak Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

I Padasak Tanviriyavechakul, i Yuto Kizukuri regularnie występują w reprezentacji – odpowiednio – Tajlandii i Japonii. Na początku Azjaci zagrali w turnieju WTT Contender w Tunisie. W kwalifikacjach zawodnik z Tajlandii przegrał z Francuzem Canem Akkuzu 2:3, a Yuto Kizukuri pokonał swojego rodaka Mizuki Oikawa 3:0 i Jeeta Chandrę z Indii 3:2.

W 1 rundzie zawodów głównych w Tunezji Yuto Kizukuri uległ Szwedowi Jonowi Perssonowi 1:3.

W grze podwójnej turnieju w Afryce Północnej Japończycy Yuto Kizukuri i Tomokazu Harimoto byli najlepsi. Pokonali cztery pary, w tym m.in. Belgów Cedrica Nuytincka i Adriena Rassenfosse 3:1, Cho Seungmina i An Jaehyuna z Korei Południowej 3:2 oraz w finale Chińczyków Zhao Zihao i Xue Fei 3:2.