You are currently viewing Dekorglass gra o półfinał Pucharu Europy

Dekorglass gra o półfinał Pucharu Europy

Dekorglass Działdowo zwyciężył w Pucharze Europy w 2018 roku, a w półfinale był w 2019 roku. Teraz znów stanie przed szansą awansu do półfinału. Jego ćwierćfinałowym przeciwnikiem jest austriacki zespół Solex Consult Wiener Neustadt.

Jeśli Dekorglass zwycięży w dwumeczu, w półfinale spotka się z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki albo Polski Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz. Na dziś to trzy najlepsze kluby LOTTO Superligi. Czwarty w tabeli jest KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, który gra w trzecim pod względem ważności Europe Trophy. Tam zniesiono fazę półfinałową i 8 klubów zagra w wielkim finale w Atenach.

Wracając do Pucharu Europy, w najbliższą niedzielę Dekorglass zagra o g. 15:00 w Wiener Neustad, a rewanż 22 stycznia o 15:30 w Działdowie. W składzie rywali jest m.in. Japończyk Kenji Matsudaira, były zawodnik Dekorglassu, a także Chorwat Ivor Ban, z którym kiedyś Maciej Kubik zdobył Mistrzostwo Europy Kadetów w deblu.

2 dni po rywalizacji Dekorglassu z Solex Consult, 28 stycznia o 16.00 w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie Polski Cukier Gwiazda – Dartom Bogoria. Rewanż 10 lutego o 17.00 w Grodzisku Mazowieckim. To będzie rewanż za finał poprzedniego sezonu LOTTO Superligi – w swojej gali wygrał Dartom Bogoria.

Jest wielka szansa na to, aby polski klub awansował do wielkiego finału Pucharu Europy. W drugiej części drabinki walczyć będą kluby z Francji i Włoch: AS Pontoise Cergy TT – USD Apuania Carrara TT i Top Spin Messina EUCI – GV Hennebont TT.

Wspominaliśmy, że Dekorglass Działdowo triumfował w 2018 roku, zaś w finale grały dwa nasze zespoły – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki w 2013 roku i Olimpia Unia Grudziądz w 2015 roku.

Ważne informacje

  • Punktacja 3:0 -3 pkt, 3:1- 3 pkt, 3:2 – 2 pkt, 2:3 – 1 pkt
  • W przypadku równej liczby punktów odbędzie się Golden Score
  • Zawodnicy grają tylko po 1 secie. Drużyna, która wygra takie dwie gry, zwycięża w całym spotkaniu

Dodaj komentarz