You are currently viewing Po 5-letniej przerwie Samuel Kulczycki znów w LOTTO Superlidze!

Po 5-letniej przerwie Samuel Kulczycki znów w LOTTO Superlidze!

Dekorglass Działdowo poinformował o zakontraktowaniu reprezentanta Polski Samuela Kulczyckiego. Wraca do LOTTO Superligi po 5-letniej nieobecności.
Samuel Kulczycki, który 9 sierpnia skończy 22 lata, występował w superligowych rozgrywkach w barwach Olimpii-Unii Grudziądz w sezonie 2015/16 i 2018/19.
Jako 13-letni zawodnik rozegrał 3 pojedynki w LOTTO Superlidze (bez zwycięstwa), a Olimpia-Unia zdobyła Mistrzostwo Polski. Później drużynę z Grudziądza przeniesiona do Gdańska, a Samuel Kulczycki spędził dwa sezony w budowanym nowym zespole Olimpii-Unii.
Po awansie w 2018 roku, zagrał pełny sezon w LOTTO Superlidze, a jego bilans – jako 16-latka – wyniósł 14-20. Pokonał m.in. Francuza Salifou, Chińczyka Chuanxi, Rosjanina Paikova, Czechów Vrablika. Konecnego i Sirucka, Konrada Kulpę, Tomasza Lewandowskiego, Jana Zandeckiego i Kamila Nalepę.
Po wyjeździe z Polski, Samuel Kulczycki grał w niemieckich drużynach: 1-ligowym TTC OE Bad Homburg oraz w Ekstraklasie w Liebherr Ochsenhausen.
Samuel Kulczycki jest aktualnym Mistrzem Polski Seniorów (pierwsze złoto zdobył w 2021 roku) i Młodzieżowym Wicemistrzem Polski.
W Dekorglassie będzie grał m.in. z Jakubem Dyjasem, który po złoto w IMP sięgnął w 2018, 2020, 2022, 2023 roku. Z Dekorglassem zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski w 2021 roku.