You are currently viewing Tomasz Lewandowski przedłużył kontakt w… Estonii

Tomasz Lewandowski przedłużył kontakt w… Estonii

Były Mistrz Polski w singlu i deblu Tomasz Lewandowski został Drużynowym Mistrzem Estonii w sezonie 2021/22. Zdecydował się przedłużyć kontrakt z TalTech Sports Club na kolejny rok. Zespół z Tallina jest rywalem LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz w Pucharze Europy.

Priorytetem są dla mnie występy w nowym klubie Dojlidach Białystok w LOTTO Superlidze. Termin pierwszych dwóch kolejek (9 i 11 września) pokrywa się z turniejem 1 rundy Puchary Europy, więc zapewne pozostanę i zagram w Polsce – mówi 37-letni Tomasz Lewandowski, który wcześniej przez kilkanaście lat grał w Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

Estońskim zespół TalTech Sports Club i LOTTO Polski Cukier Gwiazda zagrają w chorwackim Varażdinie z miejscowym STK Starr Croatia oraz angielskim Batts.

Jeden zespół awansuje do 2 rundy. Ale jak powiedziałem, mnie w tym czasie czekają spotkania superligowe z Polonią Bytom w Białymstoku i Politechniką w Rzeszowie – dodał były reprezentant Polski.

Jak wyglądały występy Tomasza Lewandowskiego w poprzednim sezonie ligi estońskiej?

Byłem jedynym Polakiem w ekstraklasie. Zagrałem w 3 meczach rundy zasadniczej, zwyciężyliśmy w każdym i z 1 miejsca awansowaliśmy do play-off. Drugi raz pojechałem już na turniej finałowy. Zarówno w spotkaniu półfinałowym, jak i o złoty medal wywalczyłem komplet punktów. Ogólnie wygrałem wszystkie mecze w singlu oraz deblu i pomogłem w zdobyciu tytułu – podsumował.