You are currently viewing Shodai Sakane odkryciem wrześniowych meczów

Shodai Sakane odkryciem wrześniowych meczów

25-letni Shodai Sakane wygrał wszystkie 4 pojedynki w swoich dwóch pierwszych meczach dla AZS AWFiS Balta. Gdańszczanie odnieśli komplet zwycięstw i zajmują 3 miejsce w tabeli LOTTO Superligi.

Przed debiutem japoński tenisista stołowy zagrał w Final 4 LOTTO Superligi na PGE Narodowym w Warszawie. Wygrał z Jakubem Miszkurką z Dekorglassu Działdowo 3:0, a także pokonał Michała Murawskiego 3:0 i przegrał z Arturem Grelą 1:2 z LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Z zawodników LOTTO Superligi rywalizował tylko z Grelą, ale trzeba wziąć poprawkę na to spotkanie. W sobotę odbieraliśmy Shodai Sakane z lotniska po bardzo długim locie, a w niedzielę stanął już na płycie stadionu – mówi Bartosz Gajek, menedżer gdańskiego zespołu.

W LOTTO Superlidze japoński pingpongista wygrał z Janem Zandeckim 3:2, Park Gyuhyeonem 2:0, Jakubem Folwarskim 3:0 i Piotrem Chodorskim 2:0.

Na treningach widziałem jakie są jego atuty, a mam na myśli serwis, forhend, agresywną i szybką grę blisko stołu, bardzo dobrą pracę nóg. To już mi wystarczyło żeby myśleć o tym, że będzie trudnym przeciwnikiem dla rywali. Zagadką była jego gra pod presją i psychika – powiedział Bartosz Gajek.

W pojedynku z Janem Zandeckim z Olimpii-Unii Grudziądz aż 4 z 5 setów zakończyły się na przewagi.

Początek w LOTTO Superlidze miał bardzo trudny, trochę na własne życzenie. Ale trzeba przyznać, że Jasiek zagrał bardzo dobry mecz i gdyby zachował więcej zimnej krwi to on by miał wymarzony początek sezonu. A potem z piłki na piłkę było już tylko lepiej – ocenił menedżer.

AZS AWFiS Balta zwyciężył Olimpię-Unię 3:1 i następnie triumfował w Zamościu 3:2. Łącznie zgromadził 5 punktów i traci jeden do Energi Manekina Toruń, Dekorglassu Działdowo i Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Shodai Sakane dużo nam dał w tych meczach i to dzięki niemu mamy 5 punktów. Na treningach podczas jego pobytu w Gdańsku tez mogliśmy z niego czerpać. Ogólnie bardzo pozytywnie odbieram tego zawodnika i na pewno będziemy się nim wspierać w tym sezonie. Nasz cel to utrzymanie, a może przy dobrej grze całego zespołu grupa mistrzowska – dodał Bartosz Gajek.

Dodaj komentarz