You are currently viewing W piątek pierwszy mecz Polaków w Drużynowych Mistrzostwach Świata

W piątek pierwszy mecz Polaków w Drużynowych Mistrzostwach Świata

Piątkowym (30 września) meczem z Anglią rozpocznie reprezentacja Polski udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chengdu. Spotkanie rozpocznie się o g. 10:00 czasu polskiego (16:00 chińskiego).

W kadrze Biało-Czerwonych są Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Maciej Kubik, Artur Grela, a w zespole Anglii Liam Pitchford, Samuel Walker i David McBeath. Na co dzień Maciej Kubik i Samuel Walker grają razem w Zugbruecke Grenzau, dawnym klubie Andrzeja Grubby, Stefana Dryszela i Lucjana Błaszczyka.

W poprzednich DMŚ w 2018 roku w Szwecji naszej reprezentacji nie powiodło się, zaś Anglicy doszli aż do ćwierćfinału. Przegrali wtedy z gospodarzami 0:3, a w składzie poza Liamem Pitchfordem i Samuelem Walkerem, był też Paul Drinkhall.

Anglicy grali wtedy doskonale, w fazie grupowej odnieśli komplet 5 zwycięstw, pokonując Japonię 3:1 (Liam Pitchford wygrał z Tomokazu Harimoto i Junem Mizutanim, a Samuel Walker z Koki Niwą), Tajwanem 3:1, Singapurem 3:0, Białorusią 3:0 (Pitchford wygrał z Wladimirem Samsonovem, a Walker z Aliaksandrem Khaninem), Belgią 3:1.

W DMŚ w Chengu polscy pingpongiści, trenowani przez Tomasza Krzeszewskiego, zagrają także z Australią w sobotę 1 października o 7:00 i Szwecją we wtorek, 4 października o 13:00.

Dodaj komentarz