You are currently viewing Medaliści Mistrzostw Świata przyjeżdżają do LOTTO Superligi

Medaliści Mistrzostw Świata przyjeżdżają do LOTTO Superligi

Koreańczyk Kim Donghyun, brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata w 2018 roku, jest już w Toruniu i zagra w najbliższych meczach KTS Energa Manekin.

Zespół trenera Grzegorza Adamiaka zaczął sezon w LOTTO Superlidze od zwycięstw z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:0 i Olimpią-Unią Grudziądz 3:1. Torunianie są na 1 miejscu w tabeli ex aequo z Dekorglassem Działdowo, a komplet 6 punktów zdobył także broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Dla KTS Energa Manekin punkty zdobywali Japończyk Yuki Matsuyama 3-0, Damian Węderlich 2-0 i Tomasz Kotowski 1-1. Teraz w zespole zadebiutuje 28-letni Kim Donghyun, który w 2015 roku był na niezłym 30 miejscu w rankingu światowym.

4 lata temu nowy zawodnik toruńskiego klubu był rezerwowym w 5-osobowym składzie reprezentacji Korei Południowej, która zdobyła brązowy medal DMŚ w szwedzkim Halmstad. Zagrał w meczu grupowym z Chorwacją (1:3) i przegrał z Frane Kojiciem 1:3.

Praworęczny, ofensywnie grający Kim Donghyun w karierze wygrywał z takimi zawodnikami jak m.in.

  • Chuang Chih-Yuan,
  • Panagiotis Gionis,
  • Simon Gauzy,
  • Ricardo Walther,
  • Yuto Muramatsu,
  • Yukiya Uda.

Podczas Polish Open 2018 debel Kim Donghyun/Cho Daeseong pokonał m.in. pary Marek Badowski/Patryk Zatówka i Robert Floras/Daniel Górak.

W piątek 14 października torunianie zagrają u siebie z Akademią Zamojską Zamość, a w niedzielę 16 października na wyjeździe z Palmiarnią Zielona Góra.

Dodaj komentarz